Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lewis Hamilton

Hamilton vol onbegrip na gemiste kans met Ferrari

Lewis Hamilton leek in zijn Ferrari een van de kanshebbers te zijn in de strijd om poleposition op de Madring, maar uiteindelijk kwam hij niet verder dan P4. Hij snapt niet hoe de concurrentie die verbeteringen mogelijk maakten.

Hamilton Madrid FP3
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Lewis Hamilton had gehoopt zich in de strijd om poleposition te mengen op de Madring, maar dat ging in de ultieme slotfase van Q3 toch anders. Hoewel hij uiteindelijk maar twee tienden tekort kwam, viel hij zelfs buiten de top drie. Hij moest zo genoegen nemen met P4, achter polesitter Lando Norris, Kimi Antonelli en Max Verstappen.

De prestatie van Norris kwam voor velen als een verrassing, maar Hamilton vraagt zich in gesprek met Viaplay ook af hoe de andere twee zoveel tijd konden vinden. Hij snapt niet helemaal waarom hij zelf niet mee kon strijden om pole. "Ik heb echt geen idee wat er is gebeurd. Op de een of andere manier hebben de anderen gewoon heel veel tijd gevonden."

Hamilton erkent verder ook dat de Madring een bijzondere uitdaging is voor de coureurs. "Het is echt een hele uitdagende baan, vooral wat je zelfvertrouwen betreft. Het duurt echt lang om zelfvertrouwen op te bouwen, maar je raakt het zo makkelijk weer kwijt. Maar goed, het is wel een leuke baan."

Geen hoge verwachtingen

Voor de race rekent Hamilton niet echt op chaos. "Het is niet heel lang tot de eerste bocht, maar de start is voor iedereen wel ongeveer gelijk. Ik denk niet dat het daar heel spannend wordt, maar eigenlijk heb ik geen idee wat ik kan verwachten."

Op een ander vlak trekt de Ferrari-coureur dan weer wel een tegenvallende conclusie. "De bandendegradatie is een stuk hoger dan we hadden verwacht. Ik weet nog niet of dat echt zal veranderen naarmate er meer grip komt op de baan, maar ik weet vrij zeker dat het een rol gaat spelen tijdens de race."

Wie wint de GP van Spanje op het nieuwe circuit de Madring? Bij Unibet pak je liefst 50 keer jouw inzet bij een podiumplaats voor Verstappen, Norris of Antonelli! 

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
Volledige kalender
x
LIVE Reacties na knappe prestatie Verstappen in spannende kwalificatie Madrid