Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
00 d 00:00:00
1 PIA LAP 44
2 NOR +3.415
3 LEC +20.185
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Helmut Marko

Harde Marko verklaart waarom Verstappen 'betere' auto dan Tsunoda heeft

Yuki Tsunoda kende een zeer tegenvallende kwalificatie in Spanje. De Japanner viel al in het eerste deel af en moet het met P20 doen. Helmut Marko laat van zich horen.

Tsunoda Qualifying Spain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

P9, P13 en P14. Daar moest Yuki Tsunoda het mee doen tijdens de drie vrije trainingen op het Circuit de Barcelona-Catalunya. In de kwalificatie ging het echter nog een stuk slechter en werd hij al in Q1 al uitgeschakeld. De Japanner zette de 20e en langzaamste tijd neer in de kwalificatie. Helmut Marko reageert als volgt.

"De prestaties zijn teleurstellend. Op de vrijdag zat hij relatief dicht bij Max Verstappen en in de kwalificatie lukte er helemaal niets. En op de laatste plaats, ook al is de auto niet helemaal identiek... Dat is iets wat we onder de loep moeten nemen", zo laat Marko zich tegenover Sky DE ontvallen over de prestaties van de tweede Red Bull-coureur.

Daar voegt hij bij Motorsport-Magazin nog het volgende aan toe. "Hij verloor vijf tienden in de eerste sector. Maar om derde en laatste te staan, dat gaat niet samen", waarbij hij verwijst naar de startposities van zijn twee coureurs.

Tot slot verklaart hij waarom Verstappen een betere auto heeft dan Tsunoda. "Om eerlijk te zijn heeft hij niet dezelfde vloer. En nog een paar kleine dingetjes, maar hij heeft ze gesloopt en de situatie met reserveonderdelen is niet zo eenvoudig. Maar het lijkt erop dat als de kwalificatie eraan komt, dat hij niet beter wordt. En dat terwijl Max dan wel verbetert. Bovendien doet hij er langer over om zich aan te passen als de auto wordt aangepast of wordt veranderd."

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    ren-de-jonge#73741

    Tsunoda had beter een iets minder grote broek aan kunnen trekken toen hij de overstap maakte. En bij RB wor de het dit jaar HELEMAAL NIKS.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_dr.png

      cobra_kid

      Hij had lekker bij RacingBulls moeten blijven en daarna naar AM met Honda. Door dit gedoe wordt het zodra einde oefening.

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Curiously

        Volgens mij had hij die keuze niet...Hij moest over naar RBR...

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Wilard Buijs

    Aha, dus daarom is Verstappen altijd beter dan zijn teammaten. Alleen hij krijgt het juiste materiaal en de ander rijdt als veldvulling ..

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      Harold9999

      Heb je gelezen dat Tsunoda ook die vloer had maar hem zelf beschadigd heeft, of sla je zulk soort feitjes altijd over en begin je gewoon direct je onderbuik te legen?

      Dit bericht is aangepast op:

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Jan de Wit

      Beter lezen . Hij had dezelfde onderdelen maar ze stuk gereden. Waarschijnlijk zijn de reserves voor max mocht hij ze stuk rijden

      Dit bericht is aangepast op:

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Tim Rubaij Bouman

    RB21 gaat niet als gedacht, 2e coureur komt wederom niet uit de verf, management( Hrn. Marko & Horner) slaan de plank compleet mis, Max Verstappen rijdt het licht uit zijn ogen met een hok van een auto en bovendien slaat McLaren met een honkbalknuppel een homerun in het F1-veld. Hoe komt het dat het tij zo snel en plotseling bij Red Bull op alle fronten de verkeerde kant is opgegaan?

    Dit bericht is aangepast op:

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      Harold9999

      Vertrek Newey. Waché de nieuwe aero baas is gewoon niet zo goed.

      Dit bericht is aangepast op:

  4. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Jos Groot

    Helmut beland zo langzamerhand in een moeilijk pakket. Hij is er mede verantwoordelijk voor dat Liam Lawson na 2 race vervangen werd door Yuki Tsunoda die hij kort daarvoor niet geschikt achtte. Dus nu doet hij alles om de wanprestaties en schadegevallen van Tsunoda een positieve draai te geven terwijl de waarheid is dat RedBull geen capabele 2e coureur heeft en dat kennelijk ook niet wil.

  5. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_ls.png

    Motorhead

    Duidelijker kan niet, de 2e rijder is voor RB dus niet belangrijk genoeg om een goede auto te geven. Als Max zijn vloer gesloopt had hadden ze echt niet hetzelfde gedaan als nu bij Tsunoda. Dit is de werkelijke reden waarom de 2e rijder zoveel slachter lijkt te presenteren. Als je je carrière wil beëindigen moet je 2e rijder bij RB worden. In dat opzicht doet McL het toch veel beter.

  6. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Michiel v L

    Iedere coureur zal slecht vergelijken met Max..maar als je nu dezelfde coureur houdt behoud je wel een ijkpunt.

x
GP België Hamilton staat vierkant achter woorden Verstappen: "Ik bleef maar roepen!"