Christian Horner viert dit weekend samen Red Bull de 400ste Grand Prix van het team. Een mooie mijlpaal, maar er zal pas echt een groot feest volgen als dit weekend McLaren verslagen wordt: "Dat zou een ongelooflijk resultaat en een ongelooflijke prestatie zijn. Maar dat wordt heel, héél lastig", zo klinkt het voor de microfoon van Sky Sports.
Hij vervolgt: "Als we hier voor onze 400ste GP op het podium staan, tekenen we daarvoor", zo zet hij opvallend laag in voor een team dat mee wil strijden om het kampioenschap. In de eerste vrije training zaten Max Verstappen en Yuki Tsunoda daar ook nog de nodige plaatsen vandaan. Hoe kwam dat?
"De baan evolueerde razendsnel en ik denk dat we niet echt vrije ronden hebben kunnen rijden, in ieder geval niet op die tweede set banden van Pirelli."
Aan de feedback van Max Verstappen over een weinig responsieve achterkant maakt Horner geen woorden vuil, al zag hij wel dat meerdere coureurs een beetje zoekende waren. Op de nieuwe zachte C6-compund die we voor het eerst in Imola zien, maar ook op de kerbstones. Zit daarin misschien nog een reden voor de achterstand?
"Deze auto's zijn vandaag de dag zó groot en ze houden er echt niet van om over de kerbstones te hoppen (de Red Bull sinds vorig jaar al helemaal niet, red.). Ze kunnen de kerbstones niet echt meer aanvallen, omdat ze zo afhankelijk zijn van de downforce (die door de kerbstones vanwege de airflow onder de auto verstoord wordt, red.). Natuurlijk, we hebben kerbstones op andere circuits, maar niet zo uniek als deze."
Ook interessant:
Verstappen wacht weekend van de waarheid in Imola
De GP op Imola is de race die Marko typeerde als de race waarin Red Bull en Verstappen de laatste stap richting McLaren moeten kunnen zetten. Reëel of ijdele hoop, Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk?
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Italië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!