Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

'Idool' Verstappen als voorbeeld gesteld: "Dat wil ik proberen na te doen"

Max Verstappen zal door veel jonge talenten in de autosport worden gezien als hun idool en dat is bij het Nederlandse karttalent en de nieuwbakken Europees kampioen karten Dean Hoogendoorn niet anders. Hij vertelt over Verstappen in een interview met RacingNews365.

Verstappen Hungary Friday
Interview
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen is veruit de best presterende landgenoot in de Formule 1. Hij is de enige coureur die een overwinning en een wereldtitel in de koningsklasse van de autosport wist te pakken. Inmiddels timmert Nederland aardig aan de weg in de diverse juniorseries en karttalent Dean Hoogendoorn wist zich één week geleden te kronen tot de Europees kampioen karten in de OK Junior-klasse.

Hoogendoorn heeft eerder al laten weten Max Verstappen zijn idool is. Maar waarom eigenlijk? "Max is zeker mijn idool. Zijn agressiviteit en mentaliteit is natuurlijk erg vet om te zien. Als je zo iemand tegenover je hebt staan en als je dan zo'n mentaliteit hebt, dan is dat zeker een groot voorbeeld voor mij", zo begint Hoogendoorn aan zijn verhaal tegenover RacingNews365.

"Ook hoe Max rijdt en hoe hij bezig is met de sport... En dat hij gewoon in een GT3 gaat rijden. Hoeveel hij er écht mee bezig is, dat is ook een groot voorbeeld. Het is ook een klein beetje zo, omdat Max ook een Nederlander is. Maar de mentaliteit van Max Verstappen en hoe hard hij ervoor werkt, dat is gewoon bizar. Ik wil dat proberen na te doen, door net zo hard te werken voor mijn sport."

En hoe kijkt hij tegen het huidige seizoen van Verstappen aan? "Je ziet het ook aan zijn teamgenoot Yuki Tsunoda dat het een lastige auto is. Ze gaan dit jaar iets minder in vergelijking met bijvoorbeeld 2023, wat een bizar jaar voor Max was. Nu dat de prestaties iets minder zijn... Je ziet nog wel aan Max hoe hard hij ervoor werkt, al komt de frustratie nu een beetje naar hem toe."

"Aan de ene kant is de auto niet zo top als hoe die is geweest, maar je ziet hoeveel hij er voor doet om die top te bereiken. En dat dat soms nog wel lukt, is echt bizar. En dat zie je ook aan de andere mensen buiten de racewereld, hoe zij daarop reageren", zo vertelt de 13-jarige coureur.

"Ik ben zeker benieuwd of er nog een keer een periode aankomt dat Max weer volledig aan de top staat. Je ziet dat hij ook weer in Spa de sprintrace wint, en hoe blij hij dan is en hoe hij over de finish komt. Ik hoop wel weer een keertje te zien dat hij weer voor een paar races aan de top staat", zo sluit Hoogendoorn af.

Claim nu een van de 15.000 McLaren F1-team caps! OKX heeft speciaal voor de Nederlandse fans een toffe actie opgezet! Meld je nu aan bij OKX en claim jouw cap. Maak bovendien kans op een VIP Experience voor de race op Zandvoort!

Claim jouw cap!

Interviews RN365 Nieuwsdossier

Praat mee!

x
Watkins Glen 16 auto's betrokken bij enorme kettingbotsing in supportklasse NASCAR