De baan bleek aan het begin van de sessie nog behoorlijk verraderlijk te zijn. Een combinatie van een 'groene' baan, een lastige wind en de onervarenheid van enkele coureurs zorgden al snel voor de eerste uitstapjes. Franco Colapinto ging al snel wat wijd en even later spinde Lewis Hamilton in bocht 3.
Nadat ook Yuki Tsunoda de grindbak wist te vinden, maar eruit kwam, was het Kimi Antonelli die zijn wielen blokkeerde bij het aanremmen van bocht 9. De jonge Italiaan eindigde diep in de grindbak en kwam er ook niet meer uit. Hij veroorzaakte daarmee de eerste rode vlag van het weekend. Zo laat Circuit Zandvoort wederom zien dat het een baan is die met respect moet worden aangevlogen, want voordat je het weet, lig je eraf.
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!