Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Leclerc: "Ik word bij Ferrari geen tweede rijder achter Vettel"

Zijn eerste Grand Prix-start voor Ferrari moet hij nog maken, maar Charles Leclerc is nu al een veelbesproken persoon. De net 21-jarige Monegask, die in de voorgaande twee seizoenen kampioen werd in eerst de GP3 Series en daarna de Formule 2, zal in 2019 aanschuiven naast Sebastian Vettel.

Sinds zijn komst bij Ferrari in 2015 is Vettel de absolute ster binnen het Italiaanse team. Zowel vorig jaar als dit jaar leek Vettel op een bepaald punt in het seizoen bovendien kans te maken op de titel. Leclerc vreest er echter niet voor dat hij binnen Ferrari tweede viool moet spelen.

"Ik weet dat veel mensen het denken en dat ik zeg dat het niet zo is, verandert hun gedachte niet. Maar zoals bij elk team het geval is: je start het jaar op gelijke voet", zei Leclerc in de officiële Formule 1-podcast Beyond The Grid . "Pas als een van de twee voor het kampioenschap vecht en de ander niet, dan kunnen er wijzigingen plaatsvinden. Ik vind het niet meer dan normaal als de andere rijder degene die voor de titel strijdt, helpt. Ik wil dat prima doen als ik zelf geen kans meer maak op het kampioenschap. Naast dat specifieke geval denk ik niet dat er volgend jaar bij Ferrari een 'tweede rijder' zal zijn." Leclerc werkt dit jaar zijn eerste volledige seizoen af in de Formule 1, de Monegask rijdt voor Alfa Romeo Sauber. In dienst van de Zwitserse stal wist hij in de eerste zeventien Grands Prix van dit jaar - en van zijn F1-carrière - 21 WK-punten te verzamelen.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen