Charles Leclerc leek serieus kans te maken om de eerste Grand Prix-overwinning van het seizoen binnen te halen voor Ferrari. Met poleposition op de Hungaroring had hij een uitstekende uitgangspositie, maar helaas kon hij daar niet van profiteren. Zijn eerste stint was sterk, maar uiteindelijk werd hij toch ingehaald door McLaren-coureurs Lando Norris en Oscar Piastri.
En alsof het nog niet erger kon, viel de Ferrari-coureur zelfs van het podium na een gevecht met George Russell. Leclerc gaf zich echter niet zomaar gewonnen, want hij verdedigde met hand en tand. Dat kwam hem echter duur te staan, want de stewards gaven de Monegask een tijdstraf van vijf seconden voor moving under braking (een te abrupte stuurbeweging tijdens het remmen).
In gesprek met onder meer RacingNews365 reageert Leclerc op de tijdstraf. "Ik weet dat het op de limiet was, maar verder heb ik er niet echt een mening over. Ik had het idee dat ik nog voor het remmen bewoog en daarna remde ik. Toen draaide ik mijn auto logischerwijs richting de apex, wat ik normaal gesproken ook doe. Maar ik zie al voor me hoe uitgesproken George was over de boordradio, want dat is hij normaal gesproken altijd", zo zegt hij over Russell, die over de boordradio inderdaad meldde dat Leclerc bewoog onder het remmen.
Toch ligt Leclerc totaal niet wakker van die tijdstraf, zo stelt hij. "Ik vind het niet zo erg dat het gebeurt in een race als deze. Als er een safety car was geweest op een later moment in de race en ik in die omstandigheden een tijdstraf van vijf seconden had gekregen, was ik waarschijnlijk veel gefrustreerder geweest. Maar dat was niet het geval."
Ook interessant:
Max Verstappen werkte een zeer teleurstellend weekend af in Hongarije. Hij eindigde nog wel in de punten, maar het is de vraag of hij dit jaar nog een race gaat winnen. Rudy van Buren, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken dat en nog veel meer in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!