Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Charles Leclerc

Leclerc weigert favorietenrol in Monaco: "Red Bull gaat ook heel sterk zijn"

Veel experts geloven dat Ferrari het te kloppen team in Monaco zal zijn. Charles Leclerc probeert de favorietenrol van zich af te schuiven.

Leclerc Monaco
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Ferrari kent vooralsnog een redelijk seizoen. Het team staat nog altijd tweede bij de constructeurs, zij het op gepaste afstand van Mercedes. De Zilverpijlen zijn vooralsnog dominant gebleken en wisten iedere Grand Prix te winnen. De enige keer dat een niet-Mercedes-coureur won, was tijdens de sprintrace in Miami, waar Lando Norris de snelste was.

Monaco is echter een race op zichzelf, waar een gevestigde rangorde al snel uit het raam kan worden gegooid. Op het hobbelige, smalle circuit met veel langzame bochten komen andere vereisten naar voren. Veel kenners en experts geloven dat de eigenschappen van de Ferrari SF-26 goed passen bij het circuit. En aangezien Charles Leclerc en Lewis Hamilton allebei hebben bewezen goed uit de voeten te kunnen in het prinsdom, worden zij ook als favorieten beschouwd.

Leclerc wil daar echter niet in meegaan. Tijdens de persconferentie voorafgaand aan het weekend in Monaco geeft hij toe dat de Ferrari goed zou moeten kunnen presteren tijdens zijn thuisrace, maar dat dit niet betekent dat de Scuderia de grote favoriet is.

"Ik denk niet dat we de favoriet zullen zijn. Ik geloof dat we er beter voorstaan; als er één race is waar ik mijn geld op ons in zou zetten, dan zou dat wel Monaco zijn. Tegelijkertijd geloof ik dat Mercedes al vanaf het begin van het seizoen een groot voordeel heeft ten opzichte van de rest, dus zij zullen ook hier erg sterk zijn."

Niet alleen Mercedes?

Daarnaast kijkt Leclerc niet alleen naar Mercedes, maar ook naar de andere topteams: "Ik geloof dat McLaren en Red Bull ook erg sterk zullen zijn."

Leclerc verwacht dus wel competitief te zijn in de straten van zijn thuisland, maar twijfelt of dat genoeg is om Mercedes te verslaan:

"Het klopt wel dat we op de andere circuits tot nu toe behoorlijk hebben geworsteld op de rechte stukken. Dat zou hier een minder groot probleem moeten zijn. Qua chassis en aerodynamica beschikken we over een sterk pakket, dus ik denk dat dat ons kan helpen. Toch verwacht ik dat Mercedes nog altijd het team zal zijn dat verslagen moet worden."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
Volledige kalender
x
Live Race F1 GP Monaco 2026