Het is echter wel een grote wens van Liberty Media om de Formule 1 minder voorspelbaar te maken, zo geeft Bratches toe. "In andere grote sporten ter wereld is er veel meer gelijkheid" , begint Bratches tegenover RACER.com . "In de Formule 1 is er op voorhand al duidelijk wie er op het podium eindigt, er is te weinig verassing momenteel" , vervolgt hij.
Meer gelijkheid betekent echter ook meer standaardisatie, iets wat innovatie weer in de weg staat. Juist die innovatie is waar de Formule 1 voor staat en dus zijn veel insiders huiverig voor de plannen van Liberty Media. "We willen de sport echter niet standaardiseren" , verwijst Bratches die kritiek naar de prullenbak. "We willen de teams wel een duidelijk speelveld geven, waarin ze zich mogen bewegen en de ruimte hebben zichzelf te ontwikkelen." "Daarmee gaan we niet proberen om iedereen met dezelfde motor of dezelfde auto te laten rijden. Wat we wel willen doen is het veld dichter bij elkaar brengen" , is Bratches duidelijk over de doelstelling van Liberty Media.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









