Nog voor het huidige Formule 1-seizoen was het op zijn zachtst gezegd onrustig bij Red Bull Racing. Er was de saga rond teambaas Christian Horner en adviseur Helmut Marko zou worden geschorst, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Topontwerper Adrian Newey vertrekt wel aan het begin van 2025, maar na de uitlatingen van Jos Verstappen in Oostenrijk is het duidelijk dat het nog niet allemaal even lekker zit bij de Oostenrijkse renstal.
Daarom wordt aan Red Bull-adviseur Helmut Marko gevraagd in hoeverre de harmonie is hersteld binnen het team. "We hebben rust nodig om succes te garanderen en daarom zijn we bij elkaar gaan zitten. Ik heb een contract tot 2026 en met de veronderstelling dat al mijn functies ongewijzigd blijven, zal ik dit contract uitdienen. Dan speelt de exitclausule van Max Verstappen geen rol. En zijn prestatieclausules zijn op dit moment sowieso niet echt relevant", zo vertelt Marko tegenover Kleine Zeitung.
De Oostenrijker laat zo echter wel duidelijk blijken dat hij zijn huidige takenpakket wil behouden en dat het anders weleens afgelopen kan zijn voor de adviseur. Dat zou dan ook gevolgen kunnen hebben voor Verstappen, die al eerder heeft aangegeven zijn lot aan dat van Marko te verbinden.
Maar hoe stil is het bij Red Bull op de achtergrond? "Na de dood van Dietrich Mateschitz was alles erg moeilijk. En dat is ook logisch. Het bedrijf werd door één iemand geleid en is opgevolgd door een breder managementteam. Maar de verkoopcijfers zijn goed, behalve in de Verenigde Staten. De motorsport heeft hier ook een grote rol in gespeeld, want we zijn over de hele wereld te zien", zo sluit Marko af.
Ook interessant:
Win gouden tickets voor GP België!
Abonneer je nu op ons YouTube-kanaal en maak kans op gouden tickets!
Bij een doelpunt van Oranje tegen Spanje, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!