Cadillac F1 bevestigde dinsdag definitief wat eigenlijk al bekend was: Sergio Perez en Valtteri Bottas vormen de eerste line-up voor de Amerikaanse renstal. Zo kiest Cadillac duidelijk voor ervaring en keren de twee coureurs na een jaar zonder Formule 1-zitje weer terug op de grid. Daar waar Bottas nog elk weekend in de paddock te vinden is in zijn rol als reservecoureur bij Mercedes, heeft Perez even afstand genomen van de sport na vier jaar bij Red Bull te hebben gereden.
Volgens Red Bull-adviseur Helmut Marko heeft Cadillac met Perez en Bottas 'voor de conservatieve weg gekozen. Dan weet je wat je hebt', zo is de simpele gedachte van de Oostenrijker tegenover Kleine Zeitung. Bovendien heeft hij mooie woorden over voor de Mexicaan. "Ik heb met hem gebeld en hij is gemotiveerd. Als hij gemotiveerd is en de auto past hem, dan zit hij zeker weer op het niveau waar hij ooit zat."
Dan naar Red Bull Racing zelf. Voor teambaas Laurent Mekies waren de afgelopen dagen zeer druk, omdat hij zijn tijd na de verplichte shutdown optimaal wilde benutten. "Hij heeft zich ingewerkt en de structuren en medewerkers bekeken. Op middellange termijn werken we aan een soort decentralisatie. De afzonderlijke afdelingen krijgen een eigen chef, die dan in grote lijnen aan Laurent rapporteert", vertelt Marko, waarna hij een paar voorbeelden aanhaalt.
"Het RB17-project wordt bijvoorbeeld geleid door Rob Gray, de motorafdeling door Ben Hodgkinson. Zij kregen iets meer verantwoordelijkheid voor hun afdelingen. Daardoor kan Mekies zich meer concentreren op het raceteam. Er is al vooruitgang geboekt, omdat hij gewoon een uitstekende technicus is."
Unibet pakt uit! Bij een podiumplaats van Verstappen op Zandvoort of een zege van Norris of Piastri, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!