Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Helmut Marko

Marko schudt hoofd om actie Verstappen: "En toen brak de hel los"

Red Bull-adviseur Helmut Marko erkent dat de boel flink misging in de Grand Prix van Spanje. De adviseur vraagt zich ook af wat er in het hoofd van Verstappen omging tijdens de veelbesproken botsing.

Marko Verstappen
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Hét cruciale moment in de Grand Prix van Spanje was natuurlijk de botsing tussen Max Verstappen en George Russell in de slotfase van de race. Verstappen, die op de harde bandencompound stond, zag zijn kansen op de winst en het podium in rook opgaan toen de twee McLarens wegstoven en Charles Leclerc hem voorbij ging. En daarna meldde ook Russell zich om de plaats van Verstappen in te nemen in de rangorde.

Het eerste moment was al in bocht 1, toen Russell probeerde Verstappen in te halen. Verstappen belandde naast de baan en kwam voor Russell uit de bocht. Het team gaf hem opdracht Russell voorbij te laten. Ondanks protesten vanuit de Nederlander ging hij wel van zijn gas, maar gaf toen toch weer gas en botste op Russell.

In het programma SportTalk van ServusTV neemt Red Bull-adviseur Helmut Marko de situatie nog eens onder de loep. "Russell remde te laat en gleed door. Max moest toen uitwijken. In de reglementen staat vrij duidelijk dat je in zo'n situatie de plaats niet hoeft terug te geven. Er ontstond toen bij ons een discussie over het teruggeven van de plaats. Max zei nee. En toen zeiden wij: nee, je moet wel, want het risico is te groot."

"Vervolgens zag je aan de telemetrie dat Max zijn voet van het gaspedaal haalde. We namen allemaal aan: hij laat hem nu voorbij. En toen versnelde hij plotseling weer. Ik weet niet wat die inschattingsfout was of wat er in zijn hoofd omging. En toen brak natuurlijk de hel los, zoals ze zeggen", zo sluit de Oostenrijker af.

Praat mee!

x
Silly season Bottas stuurt open sollicitatie naar Red Bull