Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië GP Saoedi-Arabië

Start race
04 d 03:01:19
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Marko wil aanpassingen regels: "Dit is slecht voor de Formule 1 en de fans"

De vrije trainingen van de vrijdag vielen compleet in het water in Austin. Door de regenval kwamen de coureurs nauwelijks in actie, tot ongenoegen van de fans. Dr. Helmut Marko van Red Bull pleit voor een aanpassing van het F1-reglement, waardoor er meer actie komt tijdens natte trainingen.

Inmiddels is het een bekend recept voor de Formule 1-coureurs: regent het, dan rijden we niet. Tenzij het echt moet, zoals tijdens de kwalificatie. Maar de vrije trainingen verlopen onder natte omstandigheden dodelijk saai.

Een van de redenen daarvoor is dat de coureurs (te) weinig regenbanden en intermediates beschikbaar hebben. Helmut Marko pleit dan ook voor veranderingen: "De coureurs moeten in de toekomst meer regenbanden tot hun beschikking krijgen. De toeschouwers zijn nu het slachtoffer van deze situatie. Ze staan in de modder, maar krijgen geen actie te zien. Dat moet veranderen." "De regels moeten aangepast worden om de Formule 1 aantrekkelijker te maken", laat de Red Bull-adviseur weten. De wedstrijdleiding heeft de mogelijkheid om coureurs een extra set regenbanden of intermediates te geven. Tot op heden is dat bij de Grand Prix van de Verenigde Staten niet gebeurd.

x
Positief tegengeluid Vettel werpt blik op Red Bull: "Zeer waarschijnlijk"