Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
McLaren

McLaren downplayt crash Norris: "We vochten niet om de zege"

Het was toch wel hét moment waarop de F1 dit seizoen al lang wachtte: de clash tussen Oscar Piastri en Lando Norris in Canada. Teambaas Andrea Stella wil er echter niet te zwaar aan tillen.

Norris crash Canada
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het werd in Canada geen koningsdrama zoals de crash tussen Nico Rosberg en Lewis Hamilton in 2016. De nummers één en twee in het rijderskampioenschap en teamgenoten bij Mercedes reden elkaar in de eerste ronde van de GP van Spanje van de baan, waarmee zij de weg vrijmaakten voor de eerste Grand Prix-zege van Max Verstappen.

Maar de crash in Canada afgelopen weekend zorgde wel voor veel ophef. Lando Norris reed achterop de op de vierde plaats rijdende Oscar Piastri. De Australiër kon de race uitrijden, maar teamgenoot Norris viel uit met schade. Het was een moment dat zich al lang aankondigde, nu de twee teamgenoten volop strijden voor hun eerste wereldtitel in de Formule 1. 

Teambaas Andrea Stella ziet ondanks de clash een geluk bij een ongeluk voor McLaren. "Het feit dat we niet vochten om de zege is slechts een kleine verzachting. Ons principe is dat er geen contact mag zijn tussen twee McLarens, dus vanuit dat oogpunt betaalt Lando de prijs kijkend naar het kampioenschap. Het is een geluk dat er geen dubbele straf is met puntverlies voor de andere auto, die geen schuld had aan de botsing", legt Stella uit aan de media, waaronder RacingNews365.

Stella denkt dat het dit jaar zomaar nog eens voor kan komen dat de twee kemphanen elkaar letterlijk gaan tegenkomen op de baan "Wat betreft de toekomst en een mogelijke herhaling... Er zijn tegenwoordig zo veel meer races, met 24 Grands Prix en steeds meer sprintraces. Dus er zijn meer situaties waarin we dit soort voorvallen kunnen hebben."

"De ervaring die we met dit soort situaties hebben opgedaan, zal ons als team sterker maken en onze twee coureurs beter beschermen tegen dit soort situaties. Want met twee McLarens die dicht op elkaar racen, zal het weer gebeuren. Maar de afstand tussen de twee auto's zal beter ingeschat moeten worden. Het is niet zo dat één coureur iets wilde laten zien. De gevaarlijkste situatie was het naderen van de laatste chicane toen ze DRS hadden, want er hadden zomaar wat inschattingsfouten gemaakt kunnen worden, zoals we in het verleden hebben gezien."

Ook interessant:

Het venijn zat in de staart tijdens de Grand Prix van Canada. Lando Norris crashte, Max Verstappen profiteerde én Red Bull tekende zonder succes een protest aan tegen winnaar George Russell. Genoeg om na te bespreken dus, iets wat Tim Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk uitgebreid doen in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365.

Praat mee!

x
Overname Eigenaar F1-team staat voor recordbrekende overname