Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

McLaren: 'Formule 1 heeft onze prioriteit'

Het nieuwe Formule 1 seizoen wordt het jaar van de waarheid voor het team van McLaren. Na drie moeizame jaren waarin het podium ver te zoeken was, moet het in 2018 gaan gebeuren.

McLaren wil niks liever dan weer vooraan meestrijden in de Formule 1 en richt haar pijlen dan ook volledig op de koningsklasse van de autosport. Toch wordt McLaren ook regelmatig gelinkt aan andere raceklassen maar teambaas Zak Brown ontkent dat McLaren op korte termijn instapt in een andere raceklasse. Tegenover Racer laat Brown het volgende hierover los. "De auto's in de IndyCar zien er super uit maar het is voor ons te vroeg. We hebben nog zoveel te doen in de Formule 1 en iedereen focust zich daar volledig op. Elke minuut dat we ons bezighouden met een andere raceklasse leidt ons af van de Formule 1 en dat kan niet."

"Eerst moet ik meer partners voor ons Formule 1 team vinden. Dat heeft onze prioriteit. Voordat we overwegen om in te stappen in een andere raceklasse willen we eerst weer op het podium staan in de Formule 1." Brown beseft echter wel dat er nog behoorlijk wat werk aan de winkel is voor McLaren en dat het niet vanzelfsprekend is dat het dit jaar allemaal al gaat lukken. "Natuurlijk wil ik het liefst al dat dit jaar gaat gebeuren maar het is beter om een 10-jaren strategie te ontwikkelen en al onze tijd te richten op de Formule 1. Vooral wat er in 2021 gaat gebeuren, heeft onze prioriteit. We zijn dan ook totaal niet bezig met een andere raceklasse."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen