Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

McLaren geeft toe: 'We hadden meer van Vandoorne verwacht'

Stoffel Vandoorne maakte in 2016 als vervanger van Alonso tijdens de GP van Bahrein zijn debuut in de Formule 1. De Belg reed zich direct in de kijker en sleepte zijn eerste WK-punt binnen.

Dit jaar rijdt hij voor het eerst een compleet seizoen in de Formule 1 maar kan hij tot nu toe nog niet imponeren. Natuurlijk zijn de problemen van het team van McLaren bekend. Zowel Alonso als Vandoorne kampen vrijwel elk raceweekend met de nodige problemen. Beiden moesten daardoor zelfs al een race missen. Echter, Alonso slaagt er toch op regelmatige basis in om de MCL32 in Q2 te krijgen en scoorde de eerste punten voor McLaren tijdens de GP van Azerbeidsjan. Vandoorne daarentegen laat het nog duidelijk afweten en staat inmiddels met 7-0 achter in het onderlinge kwalificatieduel. Ook zijn teambaas Eric Bouillier erkent tegenover Sky Sports F1 dat McLaren meer had verwacht van de inmiddels 25-jarige Belg.

"Ja, Vandoorne presteert nog niet zo goed als we hadden verwacht. Hij heeft het ongelofelijk goed gedaan in de juniorklassen waar hij alles won, net als Hamilton. Hij is dan ook enorm getalenteerd." "Natuurlijk heeft hij veel problemen met zijn auto gehad. Dit proberen we nu op te lossen zodat hij zijn snelheid kan tonen. Ik ben ervan overtuigd dat hem dit lukt. Alle jonge rijders, vanaf Max Verstappen eigenlijk, hebben het lastig in de eerste zes maanden."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen