Op een circuit als Zandvoort, waar het normaal gesproken heel lastig inhalen is, biedt de strategie vaak uitkomst als het gaat om iets forceren voor wat betreft track position. Als McLaren-teambaas Andrea Stella die suggestie krijgt voorgelegd, geeft hij aan dat de McLarens niet in eerste instantie enkel naar elkaar zullen kijken om elkaar af te troeven.
"De strategie is één van de variabelen die de strijd tussen Lando Norris en Oscar Piastri vorm kan geven. Maar laat ik één ding voorop stellen: "We hebben te maken met Lando, we hebben te maken met Oscar én we hebben te maken met Max Verstappen."
"Het eerste wat we in het belang van het team moeten doen is Max verslaan. Hij is niet ver weg, staat maar twee tienden achter ons. Inhalen is hier moeilijk is en het weer ook een rol kan gaan spelen. We moeten er, boven alles, voor zorgen dat we als team het best mogelijke resultaat behalen met Lando en Oscar, een resultaat dat de performance moet weerspiegelen. En op dit moment is qua snelheid de McLaren de beste auto."
Stella benadrukt dat er nog altijd bepaalde regels gelden voor zijn coureurs: "Wat betreft de strategische opties die onze coureurs hebben, gelden er bepaalde regels. Ik ga niet delen wat die regels zijn, maar wat je tot op heden van ons op strategisch vlak hebt gezien, viel altijd binnen die regels."
Stella besluit zijn antwoord door toch ook nog een keer de naam van Verstappen te laten vallen: "Het wordt interessant tussen onze coureurs en de overige rijders. Max heeft bijvoorbeeld nog een nieuw setje zachte banden over vanuit de kwalificatie en dat kan weleens een krachtig wapen zijn als dat op het juiste moment wordt ingezet."
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel








Praat mee!