Reclame voor producten van British American Tobacco, wiens bekendste sigarettenmerken Lucky Strike en Pall Mall zijn, mag McLaren echter niet maken. Dat is ook niet de achterliggende gedachte van de samenwerking, meldt teameigenaar Zak Brown.
"We verwelkomen BAT bij het team van McLaren en steunen hun ambitie om door innovatieve oplossingen verandering te stimuleren", laat een cryptische Brown optekenen. "BAT's transformatie ligt ten grondslag aan onze samenwerking. We zijn ontzettend blij dat McLaren en BAT technische ervaring en expertise per direct kunnen helpen." McLaren is naast Ferrari, dat al decennialang gesteund wordt door Phillip Morris International, het tweede team dat samenwerkt met een tabaksgigant. PMI heeft middels het Mission Winnow-initiatief invloed op de teamnaam van de Italiaanse stal, dat in 2019 officieel bekendstaat als 'Scuderia Ferrari Mission Winnow'. BAR, het team waarmee BAT in 1999 de Formule 1 instapte, werd na het seizoen 2005 verkocht aan Honda. Na verschillende overnames kwam dat team bekend te staan als Mercedes.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









