Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna GP Imola

Start race
11 d 11:49:58
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Mercedes

Mercedes geeft veelbesproken toptalent eerste kansen in F1-bolide

Mercedes is naarstig op zoek naar een opvolger voor Lewis Hamilton, die het succesvolle Duitse Formule 1-team aan het einde van 2024 zal verlaten. De zevenvoudig wereldkampioen vertrekt naar Ferrari en dus moet Toto Wolff een waardige opvolger vinden. In de zoektocht geeft de Oostenrijker een eigen protegé zijn eerste mogelijkheden om aan de Formule 1 te proeven.

Antonelli Prema 2024
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Dinsdag 16 april legt Mercedes een test af op de Red Bull Ring en dat doet het F1-team met een bijzondere naam; Andrea Kimi Antonelli mag volgens de Italiaanse tak van Motorsport.com namelijk zijn eerste meters in een F1-bolide afleggen op het circuit waar later dit jaar ook de Grand Prix van Oostenrijk wordt verreden. Aan het begin van 2024 liet Mercedes al weten dat men Antonelli enkele tests zou laten afleggen in een van de oudere F1-bolides van het team. Medio april is het dus zover en mag de huidige Formule 2-coureur voor het eerst in een F1-bolide rijden. Het zou om de W12 uit 2021 gaan.

Mercedes laat Antonelli op maandag 29 en dinsdag 30 april ook op het circuit van Imola testen, zo heeft RacingNews365 begrepen. In twee weken tijd krijgt de Italiaan dus drie dagen de mogelijkheid om aan een F1-bolide te proeven. Antonelli wordt gezien als een van de grootste talenten in de autosport en sloeg om die reden ook al het Formule 3-kampioenschap over. De 17-jarige coureur hoort bij het management van Toto Wolff. De teambaas van Mercedes heeft er alle vertrouwen in dat Antonelli een geweldige toekomst tegemoet gaat. De vraag is echter wanneer de jonge coureur de overstap zal maken naar de Formule 1.

Mercedes heeft in 2025 een zitje vrij doordat Lewis Hamilton naar Ferrari vertrekt, maar gezien de jonge leeftijd lijkt een overstap naar Mercedes een te grote stap te zijn. Het testprogramma dat is opgesteld door Mercedes zal meer duidelijkheid geven of Antonelli al klaar zou zijn om het stoeltje van Hamilton over te nemen. Wolff gaf echter ook aan dat hij de situatie van Max Verstappen bij Red Bull gaat afwachten. Wanneer de Nederlander zou vertrekken bij Red Bull, staat hij bovenaan het lijstje van Wolff.

De vraag is dus op welke positie Antonelli staat op het lijstje van Wolff en Mercedes. Tijdens de tweedaagse test op het circuit van Imola zal men in ieder geval een betere indicatie krijgen over hoe Antonelli er op dit moment voor staat. Daarnaast zal het talent in 2024 ook moeten presteren in het zeer competitieve Formule 2-kampioenschap. Antonelli staat op dit moment negende na drie raceweekenden.

Tijdens de Grand Prix van Australië was er echter een duidelijke groei te zien bij de Italiaan, die de vierde plaats veroverde in de hoofdrace op zondag. Ongetwijfeld zal het dan ook niet lang meer duren voordat we het Mercedes-talent op het podium terugzien. Daarna is het afwachten voor Antonelli of zijn prestaties goed genoeg zijn om in 2025 al de overstap te maken naar de Formule 1. Zijn naam wordt sterk gelinkt aan een zitje bij Williams.

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Hoteldebotel

    slim van Mercedes om hem in de W12 te laten rijden. Ze zijn vast bang dat als hij in de W14 rijd hij niet meer verder wil en op zoek gaat naar een ander team.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Edwin_B.

      Je weet dat je niet zomaar met een huidige auto mag testen. Moet minimaal twee jaar oud zijn. Zodoende de minder recente W12.

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

        Hoteldebotel

        Ja, dat weet ik. Het was ook slechts sarcastisch bedoeld maar kon, op mijn pc toetsenbord, geen emoticons vinden!

        Dit bericht is aangepast op:

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

        turbohenkie

        @Hoteldebotel , ter info , als je op je toetsenbord links onderin het Windowslogo samen met je . (punt) indrukt , kun je aardig wat leuke emoticons selecteren ( werkt ook bij het "gewone" werk op de computer) 👍

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

        Hoteldebotel

        @turbohenkie. Werkt dat ook bij een Mac computer? Op mijn telefoon weet ik ze wel te vinden. 👍💪🙏🏻

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

        turbohenkie

        @Hoteldebotel , Als het goed is zou bij een Mac de combinatie ctrl cmd spatiebalk moeten zijn ofwel: control command spatiebalk. maar ik kan het niet testen omdat ik niet met Mac werk. succes👍

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

    RaceMarc

    Laat hem gewoon in een vrije training rijden. Is beter te vergelijken dan met oudere autos toch? Ben erg benieuwd wie Mercedes zal kiezen ter vervanging van Hamilton!

    Dit bericht is aangepast op:

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

      RaceMarc

      @TripleHeader hmm okaydan. Wie weet neemt Toto een keer een gok. Of gaat hij voor een veilige keuze. Ben erg benieuwd! Weet je wanneer Antonelli genoeg super licentie punten heeft?

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Edwin_B.

        Welles 🇮🇹 F4 Italian | 12 points 🇩🇪 F4 ADAC | 12 points 🇦🇪 Formula Regional Middle East | 18 points 🇪🇺 Formula Regional European | 25 points Volgens mij is dat genoeg.

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        MJ1984

        @Edwin_B. Hoe kom je er bij dat je voor een formula Regional 25 punten kan krijgen? Het is max 10 punten. Daarnaast moet het binnen 3 jaar bij elkaar gereden worden. Of hij ondertussen genoeg punten heeft weet ik niet zeker. Kan ik nergens terug vinden

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Edwin_B.

        @MJ1984 ik heb dit staatje ergens gekopieerd. Neem me dat ajb niet kwalijk. En ik moet mezelf verbeteren. Hij heeft nog geen superlicentie. Hij is immers nog geen 18 en heeft zodoende waarschijnlijk ook geen rijbewijs. Maarrrrr, hij heeft al wel de benodigde 40 punten bij elkaar gereden. Wellicht kan @ rn365 enig licht schijnen op deze discussie.

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

    RaceMarc

    @TripleHeader nee het lijkt me ook geen man die een gokje neemt. Maar soms verassen mensen je. We zullen in de loop van het jaar zien wat er gebeurt.

  4. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Henk5909

    De inzet van hamilton is er niet meer. Lees gp33. Zwak gezien hij best betaald wordt. Blijkt dat ook hamilton niet aan kan dragen om de auto te verbeteren. Ik zou zeggen, geen inzet 180 graden omdraaien en een schop geven. Laat zijn zitje maar vervangen voor de rest seizoen. Zet Antonellie er maar in.

    Dit bericht is aangepast op:

  5. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Gasd’rop

    Cool, hij mag testen in de auto waarin Hamilton geen wereldkampioen werd!

x
Breaking Alpine-teambaas per direct vertrokken