Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Collin Veijer

Nederlandse coureur onthult grote fysieke problemen: "Twee keer overgegeven in helm"

Moto2-coureur Collin Veijer keerde na een blessure aan zijn arm terug op de motor tijdens de race op Mugello, maar kende meer fysiek malheur. Na afloop van de race deelt hij zijn verhaal.

Veijer Mugello
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Collin Veijer startte als 22ste aan de Moto2-race op het befaamde circuit van Mugello. Hij maakte een goede start en schoot door naar P18, maar uiteindelijk zakte hij nog terug naar de twintigste positie. Veijer moest de twee races hiervoor laten schieten na een val tijdens een training.

Maar hoe is hij er fysiek aan toe na de race? "Ik ben leeg. Dat had ik natuurlijk ook wel verwacht. De start van de race was op zich redelijk en we kwamen naar P18. Ik wist dat het een lange race zou worden, dus ik dacht: 'laat ik maar niet meer te gek doen, want op het einde gaat het zeker lastig genoeg worden'. Ik ging een paar posities naar achteren en daarna bleef ik redelijk dezelfde snelheid rijden als degene voor me", zo vertelt Veijer na afloop van de race bij Ziggo Sport.

"De laatste vijf rondjes waren gewoon lastig. Het was eigenlijk aftellen voor mij. Ik heb ook nog twee keer overgegeven in de helm, maar uiteindelijk zijn we de race gefinisht. Ik kan diep gaan en dit is niet eens wat ik heb gehad op de fiets. Het is nog niet zo erg geweest. Het is wel de eerste keer geweest dat ik zo diep ben gegaan op de motor." En is dit dan de zwaarste race die hij ooit heeft gereden? "Fysiek wel."

Geeft zo'n prestatie dan ook vertrouwen, ook al voelde hij zich niet helemaal fit? "Dat zeker. Ik denk dat als ik de fysieke staat had zoals in Le Mans, dat ik zeker verder naar voren had kunnen komen. Dat is altijd 'als, als, als'. We zijn nu gewoon 20e geworden en vanaf hier kunnen we in ieder geval weer naar Assen en de volgende races bouwen."

Ook interessant:

Als één iemand het onmogelijke waar kan maken tijdens de aanstaande GP van Oostenrijk, dan is dat Max Verstappen wel. Hij moet gaan toveren voor een zege, zo stellen Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365.

In dit artikel

Praat mee!

x
Tech Red Bull en Ferrari pakken door na onverwachte McLaren-nederlaag