Na zijn 'Mario Kart'-vergelijking over Verstappens incident met George Russell in Spanje, wil Norris met een knipoog niet meer terugkomen op die specifieke uitspraak. "Ik kan me niet herinneren dat ik dat gezegd heb," grapt hij. De McLaren-coureur is echter wel bereid om dieper in te gaan op de uitdagingen van het racen tegen zijn goede vriend Verstappen.
"Ik denk niet dat hij iets ongepasts tegen mij heeft gedaan," verklaart Norris. "Hij heeft heel, heel hard tegen me geracet, maar hij heeft het recht om dat doen. Hij heeft het me bij vlagen heel, heel erg moeilijk gemaakt. En dat recht heeft hij."
"Ik heb het vaak gezegd, ik heb veel respect voor Max. Voor de coureur die hij is, de persoon die hij is en dat hij daar altijd voor staat. En voor wat hij heeft bereikt, zijn vier wereldkampioenschappen. Dat zijn er vier meer dan ik, en hij heeft veel meer raceoverwinningen dan ik."
"Ik bewonder die statistieken, die prestaties. Maar tegelijkertijd doet iedereen wat zij denken dat het beste is. Iedereen doet wat zij denken dat juist is. En ze racen voor zichzelf. Sommigen zijn misschien agressiever dan anderen. Maar iedereen heeft gebreken. Ik heb ze. Misschien heeft hij ze ook wel."
Regel nummer één
Over Verstappens filosofie dat niemand hem aan de buitenkant kan inhalen, heeft Norris een genuanceerde kijk: "Als je racet voor overwinningen, kampioenschappen, nota bene tegen de besten ter wereld, mag je nooit verwachten dat dingen makkelijk zijn. Je leert in het karten al dat je helemaal niet makkelijk aan de buitenkant kunt inhalen. Dat is zo'n beetje regel nummer één."
"Natuurlijk kán het wel en zal het ook gebeuren, maar het belangrijkste doel voor ons is altijd om te finishen. Soms, als je iets te hard probeert, kunnen er dingen misgaan. Dan kun je uitvallen, ook al heb je misschien gelijk. Dus soms moet je de veiligere aanpak kiezen."
Als het gaat om zijn eigen capaciteiten, toont Norris een mengeling van bescheidenheid en zelfvertrouwen: "Het is een lastige vraag. Ik geloof wel dat ik de beste coureur ben. Misschien niet elke dag, en niet elke specifieke dag."
"Ik geloof dat ik sneller kan rijden en beter kan presteren dan iedereen op de grid. Maar om consistent op dat niveau te presteren is heel, héél moeilijk, ongeacht de omstandigheden, in welke auto je zit en tegen wie je rijdt."
"Misschien vind ik het soms moeilijk om het toe te geven en het gewoon te zeggen. Maar ik zou niet in Formule 1 racen, ik zou niet vechten voor een wereldkampioenschap, als ik niet diep vanbinnen geloofde dat ik de beste ter wereld zou kunnen zijn."
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Canada, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!