Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lando Norris

Norris met handen in het haar: "Slechtste vrijdag van het jaar!"

Het was op zijn zachtst gezegd een moeizame trainingsdag voor McLaren in Canada. Lando Norris komt dan ook met de simpele conclusie: het was de slechtste vrijdag van het jaar voor het team uit Woking.

Norris Canada
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

P7 en P2, daar moest Lando Norris het mee doen na de eerste twee vrije trainingen op het Circuit Gilles Villeneuve. In de tweede sessie moest hij slechts een paar honderdsten toegeven op de snelste man, George Russell, maar Norris schoot ook heel wat keren rechtdoor bij de laatste chicane. Bovendien heeft McLaren updates meegenomen naar Canada.

De eerste vraag is dan ook: hoe voelden de updates aan? "Het is eerlijk gezegd vrij vergelijkbaar, al is het moeilijk om dat op basis van één circuit te zeggen. Ik denk dat je naar veel meer circuits moet gaan. En vooral hier is het vrij uniek met het aantal hobbels, de kerbstones en de weinige grip die we hebben. Het is nog wat te vroeg om iets te zeggen, maar alles is erop gericht om de auto de goede kant op te krijgen en om me meer gevoel te geven, en dat is goed", zo vertelt Norris tegenover F1TV.

"Maar ik zou zeggen dat het een lastige dag was, waarschijnlijk een van de lastigste die we dit jaar hebben gehad. We zaten er een beetje naast qua snelheid, ook in vergelijking met sommige anderen. En misschien zag het er aan het eind niet zo uit, maar het was gewoon moeilijk om een ronde aan elkaar te knopen en consistent te zijn. Ik heb de hele sessie één goede ronde gereden. We hebben dus wat werk te verzetten."

De McLaren-coureur vervolgt: "Ik denk dat we onze auto in een betere positie moeten brengen. Iedereen zit in hetzelfde schuitje op dit circuit. En de baan is moeilijk, maar het was tot nu toe zeker onze slechtste vrijdag van het jaar. Misschien niet het slechtst qua tempo, maar het is gewoon het moeilijkst om het samen te brengen en het meest tricky. We zitten er niet mijlenver vandaan. We moeten de auto gewoon wat makkelijker maken om mee te rijden."

"We zitten nog steeds in een goede positie. Het zit gewoon dichtbij elkaar. Er melden zich ook andere teams. Mercedes lijkt nu heel erg snel te zijn, net als vorig jaar. Toen waren ze met gemak de beste. We verwachten dus dat ze snel zijn en dat hebben ze op de vrijdag bewezen. Ik klaag dat ik niet op de eerste positie sta, maar we zijn er min of meer nog steeds. We proberen de dingen gewoon een beetje te vereenvoudigen, zodat de auto gemakkelijk te besturen is. En we zullen er zijn. Op dit moment zou ik niet zeggen dat we de snelste zijn, maar je weet het maar nooit", zo sluit Norris af.

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
Red Bull Verstappen baart opzien met flink gewijzigde Red Bull