Als kersverse wereldkampioen mocht Lando Norris kiezen: zijn originele startnummer 4 behouden, of in 2026 rijden met het felbegeerde nummer 1. De Brit koos voor startnummer 1. Daarmee is voor het eerst sinds 2010 weer nummer 1 te zien op een McLaren-auto. Voor Norris zelf voelt het rijden met dat nummer nog altijd enigszins onwerkelijk, zo vertelt hij in gesprek met F1 na afloop van de woensdagsessies.
"Het is echt bijzonder. Eerder zag ik het al op de timingborden, en het blijft gewoon ongelooflijk, echt crazy. Het is nog steeds een apart gevoel, vooral nu ik het voor het eerst echt zie: op mijn racepak, op de auto, op de timingborden… alles bij elkaar. En het ziet er goed uit. Het voelt nog steeds een beetje surrealistisch, het hele idee dat ik kampioen ben," geeft Norris toe.
"Maar verder verandert er niets, behalve dat ik nu bovenaan de timingborden sta voordat we überhaupt de baan opgaan, omdat ik het laagste nummer heb. Natuurlijk brengt dit extra druk met zich mee, maar tegelijk is het gewoon tof. Het is geweldig voor de monteurs, voor iedereen om dat gevoel en die eer te hebben. Het blijft hard werken: veel ronden rijden, alles geven. Maar het is leuk om te weten dat ik dat nummer nu bij me draag."
Besef van de wereldkampioen
Norris kijkt dan ook vol enthousiasme uit naar het komende seizoen, ondanks de korte winterstop. "Ik heb eigenlijk overal zin in! Natuurlijk had ik graag nog een extra maandje rust gehad, zodat ik alles goed had kunnen laten bezinken. Het waren slechts een paar vrije weken; het voelde niet eens als een volledige maand. Gewoon een paar weken om te beseffen wat er het afgelopen jaar is gebeurd en dat het echt werkelijkheid is geworden, mijn droom."
De Brit moet zich nog altijd af en toe knijpen om te beseffen dat het echt is: "Zelfs nu probeer ik het nog steeds te accepteren en te realiseren dat het echt gebeurd is. Tegelijkertijd betekent het ook: weer aan het werk. Nu moeten we proberen het opnieuw te bereiken."
"Het maakt me blij en geeft me veel vertrouwen voor dit seizoen. Maar het is een hele nieuwe, grote uitdaging met alle nieuwe regels en veranderingen dit jaar. Toch voel ik me goed; ik ben blij, want ik heb iets enorms bereikt in mijn leven," besluit Norris.
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!