De oprichting van LN4 Fusion door Lando Norris krijgt steeds meer vorm. De wereldkampioen van 2025 maakte eerder deze maand bekend dat hij een eigen juniorenteam begint, waarmee hij zich in eerste instantie gaat richten op de Italiaanse Formule 4, FREC en de Formule 3. Ook werden de activiteiten van AIX Racing, inclusief het FIA F3-startbewijs, overgenomen en is een aanvraag ingediend voor deelname aan de Formule 2.
Voor de leiding van het nieuwe project heeft Norris gekozen voor een naam met de nodige ervaring. René Rosin wordt de teambaas van LN4 Fusion, nadat de Italiaan jarenlang aan het roer stond van Prema. Dat team, dat door de familie Rosin werd opgericht, groeide onder zijn leiding uit tot een van de absolute topteams in de opstapklassen. Aan het begin van 2026 vertrok Rosin bij de Italiaanse formatie.
Norris kent Rosin al sinds zijn eigen tijd in de juniorcategorieën. "Veel van de jongens met wie we werken, ken ik al heel lang en ook René ken ik al jarenlang", vertelt de McLaren-coureur aan onder meer RacingNews365. "Vanaf het moment dat ik in de eenzitters ging rijden, kwam ik Prema al tegen. Ik racete in 2015 voor het eerst tegen hen in de Formule 4. Ik ken hem persoonlijk dus redelijk goed en ook mijn mensen om me heen kennen hem."
Een goede leider
Volgens Norris was ervaring een van de belangrijkste factoren bij het samenstellen van zijn nieuwe team. "We wilden een groep samenstellen met veel ervaring, mensen die weten hoe je een team moet leiden. Het gaat ons niet alleen om het opbouwen van één goed team in F2 of F3, maar om een langetermijnproject. Daarvoor moet je weten hoe je de juiste mensen bij elkaar brengt."
"In de afgelopen zeven jaar heb ik zelf kunnen ervaren wat een goede leider en een goed team maakt. Veel daarvan begint bij de persoon aan de top. En hij is zo iemand."
Rosin heeft in het verleden bewezen dat hij weet hoe je een juniorenteam succesvol moet maken. Onder zijn leiding reden meerdere toekomstige Formule 1-coureurs voor Prema, onder wie Charles Leclerc, Oscar Piastri, Mick Schumacher, Kimi Antonelli en Oliver Bearman.
"Hij houdt van wat hij doet: winnen, een succesvol team opbouwen en mensen samenbrengen om het maximale eruit te halen. Daarom was hij uiteindelijk de onvermijdelijke keuze", vervolgt Norris. "Ik weet niet of hij daarvoor zonder werk zat, maar hij was in ieder geval beschikbaar. Hij was de man die wij wilden hebben en hij was beschikbaar."
Het succes van Prema
Dat Rosin bij Prema de nodige successen behaalde, blijkt ook uit de kampioenschappen die het team wist te veroveren. Tussen 2016 en 2021 pakte Prema vier van de zes GP2- en FIA F2-titels. Pierre Gasly, Leclerc, Schumacher en Piastri werden in die periode kampioen.
Ook in de Formule 3 liet Prema zich nadrukkelijk gelden. Tussen 2019 en 2021 won het team drie keer op rij de titel, met Robert Shwartzman, Piastri en Dennis Hauger.
Naast de genoemde coureurs reden ook onder anderen Le Mans-winnaar en WEC-kampioen Kamui Kobayashi, Indy 500-winnaar Felix Rosenqvist, Esteban Ocon, Lance Stroll en Zhou Guanyu voor de Italiaanse formatie.
Met Rosin aan het roer hoopt Norris nu een vergelijkbaar sterk fundament neer te zetten voor LN4 Fusion. De eerste races van het nieuwe team volgen in 2027.
RacingNews365 genomineerd en maakt kans om bekroond te worden tot 'Beste Sportwebsite' én 'Populairste Sportwebsite'.
De winst zou een prachtige bekroning zijn voor ons harde werk vanaf het circuit en de redactie! Daarom doen we een beroep op jou: Stem op ons!
Stem op RacingNews365!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.














Praat mee!