Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Ocon heeft geen spijt van gemiste kansen op F1-zitje

Twee maanden geleden zag het er nog rooskleurig uit voor Esteban Ocon. Hij werd in verband gebracht met twee voormalig kampioensteams (McLaren en Renault), maar lijkt nu volledig achter het net van de Formule 1 te vissen.

In een tête-à-tête met het Franse Auto Hebdo blikt Esteban Ocon terug op de voorbije twee maanden, waarin hij van één van meest felbegeerde spelers op de F1-markt veranderde in het grote talent zonder stoeltje.

Ocon werd sterk in verband gebracht met McLaren, waar hij naar verluidt zo kon tekenen, maar Ocon koos ervoor te wachten op Renault, wat hem een fabrieksstoeltje kon bieden. Dat stoeltje ging echter naar Daniel Ricciardo, terwijl McLaren Carlos Sainz en Lando Norris vastlegde. Toch heeft Ocon geen spijt dat hij McLaren zolang afhield: "Als ik het allemaal nog eens over zou kunnen doen, zou ik niets anders doen. Natuurlijk ga ik voor mezelf regelmatig na of ik wel de juiste beslissingen heb genomen, maar ik kom altijd tot dezelfde conclusie: met de informatie die we hadden hebben we naar eer en geweten gehandeld."

Ocon, die nog maar eens herhaalt dat hij het jammer vindt dat bepaalde factoren in het aantrekken van rijders blijkbaar belangrijker zijn dan talent en resultaten, zegt Renault ondanks alles niets kwalijk te nemen: "Renault is een grote autofabrikant en het is een bedrijf waarvoor ik veel sympathie koester. Ze hebben me in het verleden heel goed geholpen me te ontwikkelen als coureur en dat zal ik niet snel vergeten."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen