Het Waalse Gewest moet dit jaar voor liefst 7,5 miljoen euro bijspringen om de financiering van de Belgische Grand Prix rond te krijgen. Al jarenlang draait de race op Spa-Francorchamps verlies en ondanks de invasie van Max Verstappen-fans, is dat de afgelopen jaren niet veranderd.
Tienduizenden Nederlanders zorgden voor ticketsrecords en volle tribunes, maar het was niet genoeg. Volgens het Belgisch Staatsblad heeft Spa Grand Prix, de organisator van de race, wederom 7,5 miljoen gekregen. De kritiek op de miljoenensteun neem in Wallonië dan ook toe. Het Waals Gewest ziet de F1-race als een commercieel en economisch belangrijk event voor de regio. Zo zou de Grand Prix een positieve invloed hebben op het toerisme in de regio.
Met de terugkeer van de Nederlandse Grand Prix wordt gevreesd voor een sterke afname van de bezoekersaantallen en daarmee een nog groter financieel gat. De Belgische Grand Prix staat nog tot en met 2021 op de kalender.