Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Optimistische Marko verklaart achterstand Verstappen

Max Verstappen eindigde op de vijfde plaats in de tweede vrije training voor de Grand Prix van Groot-Brittannië. Helmut Marko legt uit waar zijn achterstand vandaan komt.

Verstappen FP1 Silverstone
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen kwam niet echt in de buurt van de snelste tijden in de vrije trainingen op Silverstone. De 27-jarige Red Bull-coureur worstelde met zijn auto en moest een halve seconde toegeven op Lando Norris tijdens de tweede oefensessie. Helmut Marko is echter blij met de stap van Red Bull.

"We hebben een goede stap gezet tussen de eerste en tweede vrije training", vertelt Marko tegenover onder meer RacingNews365. "We moeten echter nog steeds de juiste balans vinden en onderstuur in twee of drie bochten wegwerken. De longrun was veelbelovender. Dus als we de problemen kunnen vinden en oplossen, denk ik dat we competitief zullen zijn."

Maar waarom was het zo moeilijk om een snelle rondetijd te rijden? Dat vraagt Marko zich ook af. "Vreemd genoeg hadden we meer last van onderstuur in de korte run. We moeten meer balans vinden. Van wat ik verder zag, had Lewis Hamilton al na een paar rondjes last van graining. Mercedes ook. Bij ons zag de graining er redelijk uit, meer op het niveau van McLaren. Dat is een goed teken."

Een optimistische Marko verklaart verder ook de achterstand van Verstappen. "We verliezen drie tienden in de tweede sector. Dat is in twee of drie bochten en komt door onderstuur. We geloven dat we Ferrari kunnen uitdagen."

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
2026 De F1-auto's van 2026 onthuld: Dit is alles wat je moet weten!