Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Overwinnaar Norris verbaasd door Verstappen: "Toen zaten we in het gevecht"

Lando Norris wist de GP van Nederland relatief eenvoudig op zijn naam te schrijven en de voorsprong was enorm met ruim 22 seconden. De Brit is als vanzelfsprekend heel blij met het resultaat en zijn tweede zege uit zijn F1-carrière.

"Simply lovely", zo verwoordde Lando Norris zijn overwinning op Zandvoort over de boordradio in de uitloopronde. De Brit won op het circuit in de Noord-Hollandse duinen voor de tweede keer in zijn Formule 1-loopbaan en dat deed hij op zeer overtuigende wijze. De voorsprong op nummer twee, Max Verstappen, was ruim 22 seconden. "Het voelt opnieuw geweldig. Ik zou niet zeggen dat het een perfecte race was, omdat het opnieuw niet goed ging in de eerste ronde. Maar daarna was het heel mooi. De snelheid was heel goed en de auto was ongelofelijk. Ik voelde me dus op mijn gemak en kon echt pushen. En ik kon voorbij Max komen, wat het belangrijkste was. Vanaf dat punt ging ik gewoon verder. Het was eerlijk gezegd een eenvoudige race, al was het nog steeds zwaar, maar wel leuk", zo is de eerste reactie van Norris. Hielp de Orange Army de McLaren-coureur een beetje? "We hebben zoveel fans hier, het is dus prachtig", zo grapt Norris, waarbij hij natuurlijk verwijst naar de papaya-kleuren van McLaren. "Ik heb veel Nederlandse fans en ik bedank ze hartelijk. En ik weet zeker dat sommige fans boos zullen zijn, maar ik hoop toch dat het een goede race was. Veel mensen steunen me, dat waardeer ik enorm." Wist Norris al dat hij de race zou winnen toen hij Verstappen verschalkte in ronde 18? "Ik denk dat ik al vrij vroeg verwachtte dat Max zou pushen, vanaf een ronde of 5 à 6. Dan zou hij een gat trekken, maar dat deed hij niet. Vanaf dat moment wist ik dat we in een gevecht zaten, maar hij leek steeds verder weg te zakken, terwijl mijn tempo steeds beter werd. En dat is een fijn gevoel in de auto. Vooral toen ik er voorbij kwam, kon ik me op mijn gemak voelen. Ik kon pushen, had de vrije lucht en dat helpt altijd", zo sluit Norris af.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
jpn GP Japan 29 mrt 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
Volledige kalender
x
Verstappen Juncadella slaat terug na 'zwakste schakel'-opmerking over Verstappen