Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Sergio Perez

Perez krijgt steun voor F1-comeback: "Vergeet niet dat hij het tegen Verstappen opnam..."

Sergio Perez wordt in verband gebracht met een terugkeer in de Formule 1. Otmar Szafnauer, de voormalige teambaas van Perez bij Force India, zou het toejuichen.

Perez Abu Dhabi race
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Eind 2024 raakte Sergio Perez zijn Red Bull-stoeltje kwijt na een reeks magere prestaties. Waar Max Verstappen zijn vierde wereldtitel op rij pakte, moest Perez het met de achtste plaats doen in de WK-stand. Het leidde ertoe dat Red Bull besloot door te schakelen en Perez te bedanken voor bewezen diensten. De Mexicaan reed vier seizoenen voor de renstal.

Het betekent echter niet dat de Formule 1-carrière van Perez er definitief op zit. De coureur wordt nadrukkelijk in verband gebracht met Cadillac F1, dat in 2026 haar opwachting maakt op de grid. Otmar Szafnauer was de teambaas van Perez bij Force India en zou een comeback verwelkomen.

"Moet Checo terugkomen? Hij is goed genoeg, ja", vertelt Szafnauer tegenover Formula.hu. "Toen hij voor mij reed, had hij alles. Hij had de vechtlust, de kwaliteiten en de vaardigheden. Ik denk dat hij dat in het begin bij Red Bull ook had. Tegen het einde verloor hij misschien een beetje zijn focus, maar laten we niet vergeten dat hij het tegen Max moest opnemen..."

Maar zou het pittig zijn voor Perez om terug te keren? Szafnauer reageert kort maar krachtig. "Ik denk dat het voor iemand als Checo, met al die ervaring, niet zo moeilijk is. Helemaal niet moeilijk..."

Szafnauer bewaart goede herinneringen aan Perez. "Ik herinner me nog toen Checo bij ons kwam en hij tegen me zei dat hij Nico Hulkenberg zou verslaan. Ik dacht dat dat een helse opgave zou worden, maar hij deed het erg goed. Het eerste jaar lukte het hem niet, maar ze zaten dicht bij elkaar. Het tweede jaar zaten ze weer dicht bij elkaar, maar uiteindelijk versloeg hij Hulkenberg."

Praat mee!

x
Red Bull Marko geeft update over gloednieuwe Red Bull-motor