Het eenduidige antwoord van Oscar Piastri op de hierboven gestelde vraag, luidt 'ja': "Dat heb ik altijd al aangegeven van het eerste moment dat we dit soort discussies hadden", zo geeft hij aan in gesprek met Sky Sports F1. "Het zou fijn zijn om te winnen, maar het gaat toch om een punt verschil en we hebben het niet over de hoofdrace."
"Lando heeft de punten in het coureurskampioenschap harder nodig dan ik. Natuurlijk wil ik winnen, maar als ik mijn best doe en laat zien over de juiste pace te beschikken, dan zal ook dat niet onopgemerkt blijven."
Piastri zal dus aan de kant gaan voor Norris, maar wel op één expliciete voorwaarde, zo geeft hij aanvullend aan in gesprek met Telegraph Sport: "Ik ga niet aan de kant als ze het me niet vragen. Het moet me gevraagd worden en als het team dat van me verlangt, dan zal ik het doen."
"Het zal pijnlijk zijn, daar ga ik niet over liegen. Ik geef ook geen overwinningen gratis weg, ze zullen het me moeten vragen. En als het in het voordeel van het team werkt, weet ik dat dat voordeel ook ooit mijn kant op komt", zo vervolgt de Australiër, die ook wel weet dat hij zichzelf niet helpt als hij niet in dergelijke verzoeken mee zou gaan.
"Het zit sowieso niet in mijn aard en je wil ook de goede relaties niet op het spel zetten. Dat geldt in het algemeen voor het hele leven, maar zeker ook binnen je eigen team."
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!