Oscar Piastri beleefde een leerzame maar moeizame eerste dag op de gloednieuwe Madring. De McLaren-coureur klokte in VT1 de achtste tijd, ruim een seconde achter snelste man George Russell, en verbeterde zich in VT2 naar de zevende positie, op een halve seconde van Kimi Antonelli.
Hoewel de richting dus de goede kant op ging, was de achterstand op de kop van het veld aanzienlijk. Teamgenoot Lando Norris kwam er nog slechter vanaf: een versnellingsbakprobleem beperkte zijn VT2 tot slechts twee ronden.
Het nieuwe semi-stratencircuit rondom het IFEMA-terrein bleek voor Piastri geen eenvoudige opgave. De Australiër gaf na afloop in gesprek met F1TV toe dat het circuit hem meer moeite kostte dan verwacht. "Het was lastiger dan sommige andere circuits. Er zijn hier veel secties waarin je niet simpelweg langs de muren rijdt, maar waarbij je op de muur afstuurt of er bijna tegenaan komt en vervolgens snel moet corrigeren. Dat maakt het behoorlijk uitdagend."
"Volgens mij is iedereen nog bezig om het circuit volledig onder de knie te krijgen. Zodra je tijdens een ronde eenmaal een goed ritme te pakken hebt, is het wel ontzettend leuk om hier te rijden."
Invloed van banden(slijtage)
Naast de uitdaging van het leren kennen van het circuit, werd de vrijdag gedomineerd door graining. Vooral tijdens de lange runs bleek bandenslijtage een groot probleem voor McLaren.
"Tijdens de racesimulaties was het een nachtmerrie om de banden onder controle te houden vanwege de graining. Veel bochten waren daardoor erg lastig. Het was in ieder geval een interessante dag. Ik denk dat we op dit moment nog wat snelheid tekortkomen. Hopelijk kunnen we morgen nog een flink stuk tijd vinden."
Op de vraag of de graining vanzelf zal verdwijnen naarmate er meer rubber op het asfalt komt te liggen, blijft Piastri voorzichtig. "Hopelijk wordt het beter. Normaal gesproken neemt het in de loop van het weekend af, maar we zullen moeten afwachten hoeveel verschil dat maakt. Op dit moment weet ik het nog niet."
"Voor ons lijkt het probleem bovendien groter te zijn dan bij sommige andere teams, en dat is natuurlijk niet ideaal. We kunnen qua afstelling een paar dingen aanpassen om het te verbeteren, maar helaas zijn de mogelijkheden daarin beperkt. We zullen dus moeten afwachten hoe het zich ontwikkelt."
Wie wint de GP van Spanje op het nieuwe circuit de Madring? Bij Unibet pak je liefst 50 keer jouw inzet bij een podiumplaats voor Verstappen, Norris of Antonelli!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!