Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Oscar Piastri

Piastri verliest 'bedreiging' Verstappen niet uit het oog: "Zou niet de eerste keer zijn"

Oscar Piastri deed goede zaken door er met poleposition vandoor te gaan tijdens de kwalificatie in Spanje. Toch is het gevaar nog niet geweken, aldus de McLaren-coureur.

Verstappen Piastri Spain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Oscar Piastri had een enigszins wisselvallige vrijdag op het Circuit de Barcelona-Catalunya, maar op de zaterdag wist hij het tij succesvol te keren. Hij sloot de derde training als snelste af, ruim een halve seconde sneller dan teamgenoot Lando Norris én zelfs een seconde sneller dan Max Verstappen. Die stijgende lijn trok hij door tijdens de kwalificatie, waar hij met een verschil van twee tienden op Norris poleposition pakte. 

Daar is Piastri logischerwijs dolblij mee, al verliep zijn snelle ronde niet geheel volgens plan. "Dat was niet de bedoeling, hoor!", zo lacht de Australiër tegenover Viaplay. "Dat was een foutje, als ik eerlijk ben. Ik ging iets te diep bocht één in, twee tot drie rondjes voor mijn laatste ronde, dus probeerde ik dat iets te beperken. Maar helaas deed ik dat iets té goed, maar het was gelukkig wel oké toen ik over de kerbstone heen reed. Toen kon ik ook zonder al te veel problemen door bocht twee en drie heen komen. Het was niet de bedoeling, maar het pakte wel goed uit! Bocht vier en vijf voelden ook sterk, ik denk dat ik daar ook veel tijd heb kunnen vinden, maar het was gewoon een goed rondje. Dat heb je hier wel nodig."

De Australiër heeft zo in ieder geval de beste uitgangspositie te pakken voor de race op zondag, maar dat neemt niet weg dat hij de concurrentie nauwlettend in de gaten houdt. Of nou ja, één specifieke concurrent dan. "Het is lastig te zeggen. Ik denk dat Max ook een bedreiging vormt als hij hier in de mix zit en mee kan doen. Tijdens de kwalificatie waren ze misschien niet zo snel als we hadden verwacht, maar het zou niet de eerste keer zijn dat hun racepace sterker is dan iedereen had verwacht. We wachten het af, maar ik denk dat ik mijn leven wel een stuk makkelijker kan maken als ik de leiding kan behouden bij de start!" 

Praat mee!

x
Verstappen Horner verklaart Red Bull-beslissing over Verstappen vs Russell