Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Positief Red Bull geeft inkijkje in testprogramma Verstappen

Red Bull kende een geslaagde testdag in Bahrein. Technisch directeur Pierre Waché blikt zeer positief terug op de eerste échte dag met de nieuwe RB21 van Max Verstappen en Liam Lawson.

Verstappen Bahrain test
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © RacingNews365

Red Bull zal met genoegen terugkijken op de eerste testdag in Bahrein. Max Verstappen en Liam Lawson kwamen samen tot 132 ronden met de nieuwe RB21, die er in de longruns zeer stabiel en snel uitzag. Technisch directeur Pierre Waché onthult na afloop dat Red Bull zich uitsluitend op het gedrag van de auto heeft gefocust en geeft zo een inkijkje in het programma.

"Het was een goede dag met beide coureurs", stelt Waché. "Met Liam probeerden we 's ochtends wat set-upwijzigingen door te voeren om te zien hoe de auto daarop reageerde. Daarna hebben we 's middags bij Max nog een set-upwijziging doorgevoerd om te zien hoe we de auto beter kunnen begrijpen richting de komende testdagen."

Rondetijden waren daarin totaal niet belangrijk, vervolgt Waché. "We gebruikten twee compounds, de C2 en C3, voor beide coureurs, vooral om een consistente run te kunnen rijden en om niet gefocust te zijn op het maximaliseren van de rondetijd. We wilden juist begrijpen hoe de auto reageert."

De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.

Download de F1-kalender

Praat mee!

Viaplay
x
RB21 'Verbijsterende' Red Bull RB21 Verstappen maakt tongen los in Bahrein