De Grand Prix van Spanje gold voor veel teams - en dan met name voor Red Bull - als een belangrijke stip aan de horizon. De FIA kondigde namelijk al bij de start van het seizoen aan dat er vanaf de race in Barcelona strenger zou worden gecontroleerd op de flexibiliteit van de voorvleugels. De hoop van de concurrentie, en voornamelijk ook die van Helmut Marko was dat McLaren gebruik maakte van vleugels die niet aan de regels voldeden en dat daarmee dus een deel van de voorsprong van McLaren weggevaagd zou worden.
Dat bleek bepaald niet het geval. McLaren was het snelste in elke training, eerste en tweede in de kwalificatie, en eerste en tweede in de race. Het beste wat Max Verstappen neer kon zetten was een derde plaats in de kwalificatie. Dat was dan ook een flinke klap voor Red Bull, zo geeft adviseur Helmut Marko toe bij Talk und Sport. "Het hele weekend was ontnuchterend voor ons. We hadden gehoopt dat de nieuwe reglementen dingen zouden veranderen. Maar in principe is de auto gewoon te langzaam. We lagen drie tienden achter, en dat was aan het begin van het jaar ook al zo."
En dat terwijl Red Bull zeker niet stilgezeten heeft in de tussentijd. "Misschien betekent het dat McLaren in de tussentijd ook doorontwikkeld heeft, maar dan beter. We dachten dat we nu nek-aan-nek zouden gaan. Het hele weekend was ontnuchterend voor Max en ontnuchterend voor ons allemaal, omdat we weer zagen dat McLaren veruit superieur is."
Een kleine opsteker voor Red Bull is dat de volgende race, de Grand Prix van Canada, onder betere omstandigheden verreden zal worden. "Ik hoop vooral dat onze auto weer eens competitief zal zijn", zegt Marko over de race in Montreal. "En ik hoop op koelere temperaturen, wat goed het geval kan zijn in Canada. Wat eerder waar was, geldt nu niet meer. Vroeger waren warme temperaturen optimaal voor ons, maar nu is het te zwaar voor de banden. Ik weet niet wat McLaren doet, maar zij kunnen deze banden langer gebruiken dan wij qua temperatuur en prestaties. Helaas heeft Canada geen of nauwelijks snelle bochten. Maar misschien kunnen we de auto zo afstellen dat hij in het juiste werkvenster valt. Maar ik hoop vooral op een solide race zonder conflicten."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!