Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Red Bull en FIA weerspreken fabels over nieuwe F1-reglementen

De Formule 1 gaat aan een nieuw tijdperk beginnen in 2026. Toch doen allerlei wilde verhalen de ronde over het gebrek aan snelheid van de nieuwe auto's. Red Bull en de FIA weerspreken die fabeltjes.

Verstappen race Brazil
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

De nieuwe reglementen van 2026 gaan veel invloed hebben op de pikorde in de Formule 1. Er komen volledig nieuwe auto's en motoren, en niemand weet of ze er goed of slecht voor staan. Toch verschenen er wel veel indianenverhalen over de energie vanuit de batterij en de invloed op de rondetijden. Want zakt de Formule 1 helemaal terug naar de snelheid van de Formule 2? Nikolas Tombazis, het technische brein van de FIA, weerspreekt dat met klem.

"De opmerkingen over het Formule 2-tempo zitten er volledig naast", vertelt Tombazis tegenover onder meer RacingNews365. "We hebben het over rondetijden die ongeveer één à twee seconden achterlopen ten opzichte van nu, afhankelijk van het circuit en de omstandigheden."

"En natuurlijk, aan het begin van een cyclus zou het dom zijn om sneller te zijn dan in de vorige cyclus. Het zou ons vanuit reglementair oogpunt niets kosten, het zou heel makkelijk zijn om de auto’s sneller te maken. Maar je moet geleidelijk terugwinnen wat door natuurlijke ontwikkeling is verkregen. Je kunt dus niet aan het begin van een cyclus sneller zijn dan in de vorige."

Tombazis wijst op de ontwikkeling in de Formule 1. "Over twintig jaar kun je je voorstellen wat er dan zou gebeuren. Ik denk dus dat het normaal is dat de auto's iets langzamer zijn, maar ik denk niet dat we op enige manier in de discussie zitten van 'het is geen Formule 1 meer'."

Energierijke circuits

Red Bull-hoofdengineer Paul Monaghan sluit zich bij de woorden van Tombazis aan. "Voor mij is het een beetje afhankelijk van het circuit. We hebben zogenaamde energierijke circuits en energiearme circuits. Op sommige circuits is het dus makkelijker om de energiereserve te vullen, en dan is de rondetijd een beetje langzamer."

"Op enkele van de minder gunstige circuits hebben we momenteel wat moeite. We zitten daar iets verder vanaf. Maar een van de grote uitdagingen op dit moment is eigenlijk vaststellen hoeveel grip we gaan hebben. We kunnen een aeromap opstellen die aangeeft dat we een bepaald niveau van downforce creëren, maar is dat ook echt zo in de praktijk?"

Pirelli speelt ook een hoofdrol volgens Monaghan. "Zodra we de uiteindelijke banden van Pirelli hebben, zijn ze misschien iets beter, misschien iets slechter. En dat heeft behoorlijk wat invloed op je totale rondetijd. Dus ja, de auto’s zullen iets langzamer zijn. Ik denk niet dat we op het Formule 2-tempo zullen zitten. Ik hoop van niet."

Praat mee!

x
Cost Cap FIA heldert McLaren-vragen over motorwissel Verstappen op