Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Red Bull-teambaas komt superlatieven tekort voor Verstappen: "Zó sterk"

Max Verstappen eindigde op de derde plaats in de kwalificatie voor de Grand Prix van Nederland. Laurent Mekies heeft mooie woorden over voor de wereldkampioen.

Verstappen Quali Zandvoort
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen sleepte er het maximale uit tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van Nederland. De Red Bull-coureur had vooraf weinig verwachtingen, maar pakte achter de McLarens toch de derde plaats. Het leidt ook tot tevredenheid bij teambaas Laurent Mekies, die zijn coureur uitvoerig complimenteert. 

"P3 was absoluut het best mogelijke resultaat", stelt Mekies tegenover Viaplay. "Veel coureurs streden voor de derde plaats. Wij zaten erbij, samen met Mercedes, de Ferrari's en ook Fernando Alonso. Veel auto's probeerden de positie te bemachtigen, maar Max reed weer een ongelofelijke kwalificatie, zó sterk. En de monteurs hebben uitstekend werk geleverd. Ze hebben het hele weekend veel geprobeerd."

Dat was ook wel nodig, beaamt Mekies. "Het is geen geheim dat we niet helemaal tevreden waren over de balans van de auto, maar de jongens bleven het samen met Max proberen. Uiteindelijk lukte het om de auto te verbeteren. Een achterstand van tweëenhalve tienden was het beste wat we momenteel konden bereiken."

Mekies blijft wel voorzichtig voor de race. "Je zou denken dat de auto over het algemeen is verbeterd vergeleken met hoe we er het grootste deel van het weekend voor stonden. De verbetering zouden we ook in de race moeten zien. Ik denk dat we eenzelfde soort scenario in de race zullen zien: een hevige strijd achter de twee McLarens, met vier of vijf auto’s die ongeveer hetzelfde tempo hebben."

Maar de derde plaats is nu vooral aan Verstappen te danken, vindt Mekies. "Hij reed een heel sterke sessie. Hulde aan Max en aan het team. Zij zijn vrijdag tot zeer laat bezig geweest met de data en na de derde training streefden ze nog steeds de volgende stappen na. Ze hebben extra performance uit de auto gehaald, wat geweldig is."

Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
Red Bull-boost? Red Bull-testcoureur beoordeelt updates voor Verstappen: "Geloof van wel"