Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Red Bull velt 'shocking' oordeel over Yuki Tsunoda

Yuki Tsunoda beleefde opnieuw een tegenvallend weekend voor Red Bull tijdens de Grand Prix van Singapore. Red Bulls teambaas Laurent Mekies noemde Tsunoda’s openingsronde in Singapore 'shocking'.

Tsunoda FP2 Singapore
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Tsunoda kende twee weken geleden in Azerbeidzjan zijn beste race voor Red Bull tot nu toe, waarin hij zesde werd, en hij kwam naar Singapore met de hoop daarop voort te bouwen. Maar hij slaagde er niet in om door te dringen tot het laatste kwalificatiedeel, en hij startte vanaf de 13de plek. 

Dat was al de tiende keer dit jaar bij Red Bull dat hij niet bij de beste helft van de grid begon. "Zaterdag was het geen goede dag voor Yuki", zei Mekies tegen de media, waaronder RacingNews365. 

"Eerlijk gezegd was ik tevreden over het werk dat hij vrijdag heeft verricht. Het zag er misschien niet spectaculair uit op papier, maar als je naar elke afzonderlijke ronde keek, was het naar behoren." 

"Maar de zaterdag was zwak, we moeten samen uitzoeken wat misging", vervolgt hij. Daarop volgde echter nog een nog slechtere zondag: een rampzalige start zorgde ervoor dat Tsunoda terugviel naar de achterkant van het veld. 

Uiterst kostbaar

Hoewel hij vanaf dat punt een paar posities wist goed te maken, stelde Mekies dat kwalificatie en vooral de openingsronde Red Bull kostbare punten hebben gekost. "De eerste ronde was zeker shocking, maar vanaf dat moment denk ik dat hij een behoorlijk goede race heeft gereden", aldus Mekies.

"Hij kwam terug van P18 naar P12 of P11, met een redelijke snelheid. Het was dus zaterdag erg slecht, het kost ons het hele weekend en een paar punten. We gaan samen eraan werken om beter te worden."

Ook interessant:

Max Verstappen eindigde op de tweede plaats tijdens de Grand Prix van Singapore. Tim Coronel, Rudy van Buren en Joris Mosterdijk zagen dat een cruciale Red Bull-vraag met volmondig ja werd beantwoord, zo bespreken zij in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365.

Praat mee!

x
Tsunoda Red Bull velt 'shocking' oordeel over Yuki Tsunoda