Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Red Bull verklaart tactiek rond incident Verstappen en Piastri

De Grand Prix van Saoedi-Arabië werd vooral gedomineerd door het moment in de openingsronde tussen Max Verstappen en Oscar Piastri, waar de Nederlander een straf van vijf seconden voor kreeg. Red Bull-teambaas Christian Horner blikt er nog even op terug en verklaart de tactiek van de renstal uit Milton Keynes.

Verstappen Piastri incident start Jeddah
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Hét moment tijdens de Grand Prix van Saoedi-Arabië vond al heel vroeg in de race plaats. Oscar Piastri zette zijn McLaren al bij het ingaan van de eerste bocht voor de Red Bull van Max Verstappen neer, waarna Verstappen de chicane afsneed. Daardoor lag de viervoudig wereldkampioen op de eerste positie, maar volgens de stewards behaalde hij daar wel een voordeel uit. De conclusie? Een straf van vijf seconden voor de Nederlander.

Hoe kijkt Red Bull-teambaas Christian Horner uiteindelijk terug op het incident en de straf? "Het is natuurlijk frustrerend. Als we de positie hadden teruggegeven... We hebben er op dat moment voor gekozen om dat niet te doen, omdat we dan onder druk zouden komen te staan van de auto's achter ons. Bovendien is het voordeel van schone lucht nooit te onderschatten. Maar ik denk dat het positieve van Jeddah was, dat we tijdens de eerste stint konden wegrijden", zo vertelt Horner in de podcast The Inside Track.

"Tijdens de tweede stint hadden we een achterstand van 4,8 seconden, toen we de pitstraat verlieten. We eindigden de race op 2,6 seconden van Oscar. We hadden het tempo in die race om de race te winnen. Het was volgens mij de eerste keer dit jaar dat onze snelheid op de racedag hoger lag dan van de McLarens."

En had Verstappen de race dan kunnen winnen, als die positie in de openingsfase tóch werd teruggegeven? "Nee. Ik denk dat inhalen op dat circuit, zoals je zag, zo moeilijk is. En als je in de vuile lucht rijdt om dichtbij te komen, vooral in die verschrikkelijk snelle eerste sector, dan zou er geen enkele kans zijn geweest. Het was frustrerend en het was een zeer marginale beslissing. Vandaar ook de straf van vijf seconden, en niet eentje van tien seconden, maar het is wat het is. Onze focus ligt nu op de volgende race", zo sluit de Red Bull-teambaas af.

Ook interessant:

Na een weekje rust gaat het Formule 1-circus weer vrolijk verder met de race in Miami. Kan Red Bull hetzelfde doen als McLaren vorig jaar deed? Bovendien moet Max Verstappen in de komende races hopen op een succesvolle upgrade. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken het allemaal in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!

Ontdek het zelf en ontvang €50 aan Free Spins bij €25 inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Ontvang €50

Praat mee!

x
Breaking Verstappen mist eerste dag GP Miami