Een zwaarbevochten podiumplaats voor Max Verstappen in Canada. De 27-jarige Nederlander worstelde in de eerste twee stints met zijn banden, maar stelde in de slotfase de tweede plaats veilig. Helmut Marko reageert verbaasd op de competitiviteit van George Russell en Mercedes.
"Ten eerste was het een geweldige race en Mercedes zorgde voor een verrassing", vertelt Marko tegenover Sky DE. "Ze waren ook razendsnel in de race en hadden geen bandenproblemen, in ieder geval niet zoals verwacht. McLaren kon hier niet overtuigen. Dat was voor ons ook een grote verrassing. Max heeft in het begin te hard gepusht toen hij Russel probeerde in te halen. In de derde stint was hij weer competitief. Toen ging het goed. Maar nogmaals, Mercedes was erg sterk en de bandenslijtage was hetzelfde als bij alle anderen."
Er was nog een moment bij de safety car waar Verstappen Russell inhaalde na een remactie van de Brit. Marko stelt dat Red Bull geen protest gaat indienen. Want heeft Russell niet meer dan tien wagenlengtes gelaten tot de safety car? "Dat kan precies worden gemeten. We hebben een situatie in Hongarije gehad, waar Sebastian Vettel een overwinning verloor omdat hij ook de afstand tot de safety car niet had aangehouden. Maar laat ze dat rustig bekijken, het is iets voor de stewards. Wij dienen geen protest in."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!