De spotlights zijn voor aanvang van de Grand Prix van Bahrein in Maleisië gericht op Mercedes. De Zilverpijlen hebben een flinke upgrade bij zich en hopen zo een nieuwe stap voorwaarts te zetten. Onder meer Max Verstappen liet weten dat het voor de concurrentie weer lastiger wordt. Mercedes heeft immers grotendeels het initiatief in handen in 2026.
Maar waar is de upgrade precies op gericht? George Russell vertelt er meer details over en laat tegelijkertijd weten dat het pakket niet overdreven groot is. Volgens hem gaat het gewoon om een reguliere doorontwikkeling.
"Het is een mooie stap", vertelt Russell tegenover onder meer RacingNews365. "We denken vooral dat het een goede stap is omdat het zo lang geleden is dat we voor het laatst een upgrade hebben meegebracht. Het is namelijk vrij ongebruikelijk om in mei een update te introduceren en daarna pas ergens in oktober weer."
Meer neerwaarste druk genereren
Russell wil het dus niet te groot maken. "Als losse update is de stap groot, maar over een heel seizoen bekeken volgen we eigenlijk gewoon de normale ontwikkelingscurve die je mag verwachten tussen mei en oktober. We hopen dat dit pakket ons weer naar de voorste gelederen katapulteert op dit type circuit, nadat we het de afgelopen zes races wat lastiger hebben gehad."
Maar wat gaat er precies veranderen? "De eigenschappen van de auto veranderen een beetje, maar fundamenteel blijft de basis hetzelfde. Meer neerwaartse druk is uiteraard het belangrijkste hoofddoel van dit pakket. We zijn behoorlijk snel op de rechte stukken, dus vanuit het oogpunt van luchtweerstand was het voor ons cruciaal om de lage drag te behouden."
"Dat heeft ons op een aantal circuits immers enorm geholpen. Maar onderaan de streep is het gewoon een vrij conventioneel updatepakket."
Verbazing over concurrentie
Russell herhaalt ook zijn verbazing over de upgrades bij de concurrentie. "Als team zijn we wel verrast door de frequentie waarmee onze concurrenten updates hebben meegebracht. Het is geen geheim dat wij wat moeite hebben met het produceren van grote hoeveelheden onderdelen binnen de limieten van het budgetplafond, waar we ons nu eenmaal allemaal aan moeten houden."
"Misschien maken zij daarin andere keuzes dan wij, maar ik zou verbaasd zijn als een ander team nog met een grote upgrade komt. Red Bull en McLaren hebben kort geleden tenslotte al wat geïntroduceerd. Ik hoop dus dat de verhoudingen zo blijven tot het einde van het seizoen. Desondanks hebben we een uitstekende basis en ik denk dat we week in, week uit om de overwinning kunnen strijden."
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.










Praat mee!