In het bijzonder gaat het om artikel 37.5 en 33.4 van de sportieve reglementen, die de Spanjaard zou hebben overtreden. In artikel 37.5 staat dat een coureur die 'onnodig stopt of onnodig in de weg rijdt' een straf kan krijgen. In 33.4 staat dat een coureur niet onnodig langzaam mag rijden of op een manier die gevaarlijk kan zijn voor anderen.
De wedstrijdleider wijst op zijn notities, die hij voorafgaand aan het raceweekend deelt met de teams en coureurs. In het bijzonder op notitie numéro tien, waarin hij uitlegt hoe de coureurs dit weekend om moeten gaan moet oefenstarts. Deze mogen aan het einde van de sessie op het rechte stuk worden gedaan, waarbij een coureur zo ver mogelijk vooraan moet staan op de startopstelling. Waarschijnlijk heeft Sainz die instructies niet (goed) opgevolgd.
Update: Sainz heeft een reprimande gekregen.
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!