Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Scuderia Toro Rosso

"Sterk debuut van Albon is absoluut een positieve verrassing"

Zonder enige ervaring te hebben met het besturen van een Formule 1-wagen werd Alexander Albon in het diepe gegooid. De nummer drie van het Formule 2-kampioenschap 2018 kreeg eind vorig jaar te horen dat hij in het Formule 1-seizoen 2019 de kleuren van Toro Rosso zou verdedigen.

Alexander Albon
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Getty Images/Red Bull Contentpool

Vooralsnog gaat het Albon prima af. In de eerste vijf Grands Prix wist de Thai tot tweemaal toe punten te scoren. In Bahrein werd hij negende, de Grand Prix van China werd door Albon besloten op een tiende plaats. Zodoende staat de teller op drie WK-punten, evenveel als zijn ervaren teammaat Daniil Kvyat.

Toro Rosso-teambaas Franz Tost gaf ten overstaande van onder meer RacingNews365 toe het verrassend te vinden dat Albon zich zo snel aan heeft kunnen passen aan de Formule 1. "Zoals jullie weten, als een jonge, onervaren coureur zijn opwachting maakt in deze klasse dan gaat dat altijd gepaard met de nodige vraagtekens. Niemand weet precies waartoe de debutant in staat is."

"Tijdens de wintertestweken in Barcelona heb ik al geroepen dat Alexander de verrassing van 2019 zou kunnen worden en tot dusver heeft hij het heel erg goed gedaan. Zijn technische feedback is waardevol en ook wat betreft het bandenmanagement kan hij zich makkelijk en snel aanpassen. We zijn erg blij dat Alexander tegenwoordig deel uitmaakt van ons team."

In 2018 verscheen Toro Rosso nog met Pierre Gasly en Brendon Hartley aan de start. Waar de Fransman naar een topzitje bij Red Bull Racing werd gepromoveerd, daar moest de Nieuw-Zeelander pas op de plaats maken. Hartley heeft inmiddels weer onderdak gevonden: hij zal na de 24 uur van Le Mans het zitje van Fernando Alonso bij het WEC-team van Toyota overnemen.

Het voetbalseizoen wordt zaterdag afgesloten met de Champions League finale

Wie wint de Champions League finale: Inter Milan of Manchester City? Win bij Unibet 100x jouw inzet als jouw favoriet wint!

Alleen geldig voor nieuwe spelers, minimum leeftijd 24 jaar. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 100x jouw inzet!
Forbidden

Weddenschappen Alexander Albon

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

0 reacties

Viaplay
RN365 Special
RacingNews365 premium: Hét abonnement voor de echte racefan!

Beleef het F1-seizoen als nooit te voren met RN365 premium en profiteer onder meer van een exclusieve app en advertentievrije site.

Lees meer
x
Breaking FIA en F1 willen actie ondernemen na noodkreet Verstappen