Terwijl George Russell zich bij het uitkomen van de Arie Luyendykbocht wat weider laat uitwaaien en op wat lagere snelheid terugkeert richting de pits, is het Fernando Alonso die met veel hogere snelheid de binnenlijn houdt. Ze komen elkaar tegen bij de daadwerkelijke ingang van de pitstraat, daar waar uiteindelijk Russell eieren voor zijn geld kiest, terug de baan op stuurt en nog maar een uitloopronde rijdt.
De stewards hebben beide heren op het matje geroepen en zijn tot het volgende oordeel gekomen: het is Mercedes dat een boete krijgt van €7500,-, terwijl Russell er vanaf komt met een waarschuwing.
De stewards geven aan dat Alonso in een vliegende ronde zat en rechtsom voorbij de langzaam rijdende Russell heen wilde sturen. De stewards verwijten Mercedes dat men Russell niet had gewaarschuwd voor de aanstormende Spanjaard.
De stewards zijn overigens ook van mening dat Russell onnodig langzaam en opvallend ver naar links reed, waar ze graag hadden gezien dat hij vanwege de onoverzichtelijke aard van het circuit wat meer rechts had gehouden. Dat is dan ook waar de waarschuwing voor is gegeven.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!