Het begint inmiddels een bijna jaarlijkse traditie te worden dat Max Verstappen GT3-auto's test wanneer hij even vrij heeft van de Formule 1. De afgelopen twee jaar deed hij dat al eens met het team van Emil Frey, dat uitkomt in de DTM. Afgelopen weekend probeerde hij dat nog een beetje te verbergen door onder de naam 'Franz Hermann' te rijden op de Nurburgring, maar daar prikte men al snel genoeg doorheen.
Na drie tests zou het zomaar eens kunnen zijn dat er een vervolgstap wordt gezet naar een race in de DTM. Als Verstappen dat zou willen, dan zet Emil Frey de deur in ieder geval wagenwijd open. "Ik heb geen idee of hij dat zou mogen, maar hij zegt steeds weer dat hij het gaaf zou vinden om een GT3-gastoptreden te doen", zegt Emil Frey-teambaas Lorenz Frey-Hilti tegen Motorsport-Total.com. "Hij houdt ook erg van langeafstandsraces. Hij praat steeds over Le Mans, Spa en de Nurburgring. Ik neem aan dat dat na zijn Formule 1-carrière een thema zal worden. Maar wie weet? Dat moet je hem zelf vragen."
Het lijntje tussen Verstappen en Emil Frey is ook vrij kort. Thierry Vermeulen, de zoon van Verstappens manager Raymond Vermeulen, rijdt namelijk al twee jaar lang onder de vlag van Verstappen.com bij Emil Frey. Dat maakt dan ook dat Verstappen wel vaker te vinden is bij de mensen van het team.
"Deze auto's vindt hij enorm leuk", vervolgt Frey-Hilti. "Ik heb hem gezegd: als hij ooit een weekend vrij heeft en een gastwedstrijd wil rijden, dan zou dat echt geweldig zijn. Hij zou een perfect geprepareerde auto krijgen. Wij zouden het fantastisch vinden als hij dat met ons doet en zouden alles in het werk stellen. En ik ben ervan overtuigd: hij hoeft zich absoluut niet te verstoppen."
"Ik vind het al gaaf dat hij met ons test. Maar het zou enorm interessant zijn om te zien hoe hij zich staande houdt tegenover de topcoureurs. Alles moet natuurlijk kloppen, maar hij zou lastig te verslaan zijn. Ik heb al veel goede rijders gezien, maar hij is een klasse apart, anders was hij niet zo vaak wereldkampioen geworden. Als je snel bent in een Formule 1-auto, betekent dat niet automatisch dat je ook snel bent in een GT-auto, dat hebben we al vaak gezien. Maar zoals hij met deze auto omgaat, is hij ook in de GT-wereld een klasse op zich."
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Italië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!