Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Trotse Verstappen in illuster rijtje met F1-legendes: "Nooit gedacht!"

Max Verstappen kroonde zich op de zaterdag in Qatar al tot drievoudig wereldkampioen. Een grote afterparty komt er (nog) niet, maar de vreugde was er niet minder om.

Verstappen Qatar
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen voegde zich toe aan het rijtje van drievoudig wereldkampioenen in de Formule 1. Daarop prijken onder meer de namen van schoonvader Nelson Piquet, Niki Lauda en Ayrton Senna.

"Ik ben er heel blij mee en ook dat het vandaag ook gelijk is gelukt. De emoties zijn altijd heel positief geweest, met uitzondering van Singapore misschien. Het was altijd genieten met het team en nu het eindelijk 'klaar' is voor dit seizoen is dat natuurlijk top", blikt Verstappen terug bij Viaplay.

Veel tijd om bezig te zijn met de titel had de Red Bull-coureur tijdens de enerverende sprintrace niet. "Ik was bezig om de race te winnen, maar kwam een paar rondjes tekort. Het ging op zich wel goed, maar ik verloor natuurlijk wat plekken bij de start. De coureurs op de softs hadden mega veel grip in de eerste ronden. Ik heb mijn moment afgewacht, maar de safety car perioden waren pech voor ons. We hebben natuurlijk langere stints nodig om het verschil te maken."

Trotse Verstappen

Lauda, Piquet, Jackie Stewart, Senna, Verstappen, allen coureurs met drie wereldtitels. De Nederlander is blij dat hij tot dat gezelschap behoort: "Geen verkeerd lijstje natuurlijk! Je weet natuurlijk nooit hoe het loopt in je carrière. Ik had nooit gedacht dat ik drie keer WK zou worden. Daar ben ik blij mee en trots op."

Verstappen, recent pas 26 jaar geworden, heeft in theorie nog vele racejaren voor de boeg om te proberen meer wereldtitels te bemachtigen. Zoals wel vaker wil hij ook nu niet te ver vooruit kijken: "Nog een paar jaar", lacht hij. "Het ligt natuurlijk ook aan de omstandigheden en dat zien we vanzelf wel."

Tijd voor een grote party is er niet op de zaterdagavond, want zondagavond staat de Grand Prix op het programma. "We gaan even genieten van het seizoen, we zijn als team en coureur wereldkampioen. Dat gaan we wel even vieren. Misschien komen wij wat later op het circuit aan dan normaal!"

Bekijk hieronder hoe vader Jos Verstappen terugblikt op de derde titel van Max.

Formule 1 GP Qatar 2023 RN365 Nieuwsdossier

Praat mee!

Viaplay
x
Verstappen grote afwezige Hij wordt gemist in 24 uur van Daytona: "Kom spelen met ons"