Max Verstappen is de regerend viervoudig wereldkampioen Formule 1 en is nog altijd niet kansloos voor een vijfde wereldtitel op rij. Ja, de achterstand is fors, maar dat neemt niet weg dat Gijs van Lennep, ooit door een vakjury uitgeroepen tot dé autosportcoureur van de vorige eeuw, er volledig op rekent dat hij ook in 2025 wereldkampioen wordt.
Die campagne die tot die 5de wereldtitel moet leiden, krijgt komend weekend in Oostenrijk een vervolg: "En ik mag hopen dat het daar opnieuw een beetje beter gaat. Het lijkt al wat beter te gaan en ze zijn ook echt niet gek daar bij Red Bull, maar het moet nóg ietsje beter", aldus Van Lennep voor de camera van RacingNews365 op de zwart-wit-geblokte loper bij de première van de film F1.
"Nu is de Red Bull Ring wel een circuit met veel lange bochten en dat is wel Max zijn pakkie an. Laten we hopen dat hij weer eens wint. Natuurlijk won hij vrij recent nog (op Imola, red.), maar hij heeft nog wat punten in te halen."
De suggestie dat de situatie nu heel anders is dan pak 'm beetje twee jaar geleden, beaamt Van Lennep volledig, maar hij geeft direct aan dat dat helemaal niet erg is: "Dat is helemaal niet erg, als hij aan het einde van het jaar maar net ver genoeg naar voren staat", aldus de tweevoudig winnaar van de 24 uur van Le Mans. Verstappen als kampioen? Is dat dan nog realistisch?
"Ja, zeker, Max Verstappen wordt wereldkampioen, absoluut. Hij is gewoon de allerbeste. En natuurlijk, als je pech hebt, heb je pech. Maar rijdt hij voorop in de schone lucht, dan zoekt de rest erachter het maar uit, dan gaat het gewoon goed."
Meest gelezen
In dit artikel
Interviews RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!