De kwalificatie voor de Grand Prix van Hongarije werd een drama voor Red Bull Racing. Waar Yuki Tsunoda direct strandde, moest Max Verstappen het met de achtste plaats doen. Verstappen beaamt na afloop dat simpelweg niets werkt bij Red Bull, dat met de RB21 weinig grip kan vinden.
"Het loopt het hele weekend niet, dus op dat gebied (voel ik me, red.) hetzelfde", vertelt Verstappen tegenover onder meer RacingNews365. "Soms denk je dat de balans eigenlijk nog niet heel slecht is, qua veel onderstuur of overstuur. Maar je hebt gewoon nul grip, je kan geen bochten aanvallen en niet op het gas. Niks eigenlijk..."
Verstappen beaamt dat de Grand Prix van Italië in 2024 de laatste keer was dat het zo slecht ging. "Volgens mij wel. Het is nog niet lang geleden... Monza was ook echt slecht. Ik heb er ook weinig vertrouwen in dat het tijdens de race een stuk beter gaat. Ik heb gewoon geen grip, dus dan ben je alleen maar aan het glijden. Ik heb ook meer bandenslijtage, dus dat werkt ook niet echt mee."
De 27-jarige Verstappen is wel verrast hoe slecht het gaat. "Ik had nooit verwacht dat het ons beste weekend zou worden, maar dit was wel te lastig. Met het gevoel dat ik nu in de auto heb, hoop ik ook zéker niet dat het regent."
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!