De FIA en Formule 1 gaven in Singapore voor het eerst een officiële hittewaarschuwing af. De temperaturen van boven de 31 graden Celsius, in combinatie met de hoge luchtvochtigheid, leidden tot een aantal maatregelen. Een daarvan is een koelvest, waar coureurs in 2025 nog de vrije keuze bij hebben of ze hem dragen of niet. Doe je het niet, dan moet er 0,5 kg ballast aan je auto worden toegevoegd.
Zoals gezegd is het nu nog een vrije keuze, maar volgend jaar wordt het in principe verplicht. Max Verstappen rekent af met die maatregelen, omdat hij vindt dat het altijd vrijblijvend moet zijn. De Nederlander draagt het vest ook niet in Singapore.
"Nee", stelt Verstappen tegenover Viaplay. "Ik heb daar niet zo'n last van en het wordt sowieso al warm. Een beetje zweet is wel oké en dat koelvest wordt na 15 tot 20 minuten toch al warm, dus daar heb je niks aan. Ik vind ook gewoon dat het een optie moet zijn waar je zelf moet kiezen of je dat wil dragen of niet. Dit seizoen kan dat, maar volgend seizoen op dit moment nog niet."
Verstappen vindt er wel wat van. "Ik ben het daar totaal niet mee eens. Een beetje belachelijk, maar daar moeten we het nog even over hebben. Het gaat uiteindelijk gewoon om je eigen veiligheid, hoe je je er zelf ook mee voelt. Dat moeten ze niet verplichten aan je, vind ik.
Pakt Max Verstappen weer een podium of zege? Bij Unibet ontvang je dan liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!