Max Verstappen mag zich binnenkort mogelijk 'wereldsportman van het jaar' noemen. De Formule 1-wereldkampioen is met vijf andere sportgrootheden genomineerd voor deze award, welke elk jaar uitgereikt wordt door het internationale mediabedrijf Laureus. De Limburger neemt het in de verkiezingen op tegen enkele illustere namen. Tom Brady (American football), Novak Djokovic (tennis), Robert Lewandowski (voetbal), Caeleb Dressel (zwemmen) en Eliud Kipchoge (atletiek) zijn ook genomineerd voor de award.
Ook Hamilton en Vettel winnaars van de sportprijs
In de categorie sportteams is het Mercedes F1-team genomineerd. Zij nemen het op tegen het Argentijnse nationale mannen voetbalelftal, het vrouwenteam van FC Barcelona (voetbal), het Chinese Olympische schoonspringteam, het Italiaanse nationale mannen voetbalelftal en de Milwaukee Bucks (NBA). Het Mercedes-team won de prijs al eerder, in 2018. Brawn GP won het in 2010 en Renault in 2006. Meerdere F1-wereldkampioenen wonnen de prestigieuze prijs, gesponsord door Mercedes-Benz en IWC, in de categorie coureurs ook al eerder. Lewis Hamilton (2020), Sebastian Vettel (2014) en Michael Schumacher (2004 en 2002) mochten zich eerder al wereldsportman van het jaar noemen.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









