De Grand Prix van Las Vegas is voor velen hetzelfde als naar het casino gaan in Sin City: alles of niets. Waar de één smelt voor de pracht en praal, zegt de ander stug: "Doe mij Hockenheim of Sepang maar, de sport wordt veel te commercieel!"
Maar, if you like it or not, komend weekend rijdt de Formule 1 in Las Vegas. Ook onder de coureurs zijn de meningen verdeeld. Max Verstappen is vooralsnog niet razend enthousiast over racen in de metropool, terwijl Daniel Ricciardo en Lewis Hamilton staan te popelen om de pitstraat uit te rijden tijdens de eerste vrije training. Maar wat kunnen de coureurs verwachten van het nieuwe stratencircuit? En wat mogen de fans verwachten? Het RacingNews365 podcast-panel geeft antwoord.
"De rijders hebben werkelijk geen idee wat ze kunnen verwachten", is de eerste stelling die podcast-host Joris Mosterdijk voorlegt aan Ruud Dimmers en Tom Coronel. Laatstgenoemde reageert.
Anderen bekeken ook:
"Max Verstappen!"
"Nou, wel een klein beetje. Op de simulator hebben ze natuurlijk heel veel proberen na te maken, op basis van hoe ze denken dat het circuit eruit gaat zien. Maar ja, dat is natuurlijk nooit helemaal honderd procent. Het is nooit spot on. Er zitten altijd problemen in de simulatoren. De circuits zijn gescand, dat gebeurt tot op één procent nauwkeurig. Maar heel veel dingen kun je niet simuleren. Denk aan de temperaturen, de hobbeltjes..." De man uit Eemnes vervolgt: "Ook voor de coureurs valt het niet mee. In Barcelona heb je natuurlijk verschillende tests gehad in de Formule 4, Formule 3, Formule 2 en ga zo maar door. Hier is iedereen voor het eerst, dat zorgt voor veel vraagtekens."
Dimmers vult Coronel aan: "Eén van de grootste vraagtekens is het asfalt. Dat kun je niet simuleren. De hoeveelheid grip, de bandenslijtage. Jij noemt als voorbeeld Barcelona, Tom. Daar is iedereen al honderdduizend keer geweest. Daar kennen ze (de coureurs, red.) zowat ieder kiezelsteentje in de grindbak. Dit is allemaal nieuw, net als toen we naar Saudi-Arabië gingen, ook een supersnel stratencircuit."
"En wie vloog daar de pitbox uit?", vervolgt Dimmers. "Max Verstappen!", antwoorden beiden tegelijk. "Hij was gewoon twee seconden per ronde sneller dan wie dan ook in de eerste rondjes. Weet je nog dat we in Zandvoort kwamen? Geen enkele coureur kende Zandvoort in een moderne F1-auto. En wie vloog daar de pitbox uit? Max Verstappen", roept het tweetal weer.
"Dat gaan we dit weekend waarschijnlijk weer zien. Max bouwt zó snel op."
Anderen bekeken ook:
'Een nieuw circuit is altijd leuker'
De eerste vrije training voor de GP van Las Vegas vindt vrijdagochtend plaats om 05:30 Nederlandse tijd. Op de vraag of het de moeite is je wekker te zetten, antwoordt Dimmers: "Een nieuw circuit is altijd leuker, omdat er nog dingetjes gebeuren. We kunnen al bijna voorspellen in welke ronde Sargeant zijn auto in de muur jast. Ik vind het leuk om te zien wat er gebeurt op zo'n nieuwe baan en wie er een vliegende start heeft."
Dimmers gaat verder: "In het begin zie je een bepaalde rondetijd. Aan einde van de training zijn ze ineens vijf seconden sneller. Tegen het einde van het weekend zijn ze misschien wel tien seconden sneller."
Wie daadwerkelijk die vliegende start heeft waar de man F1-kenner over praat, daar is het podcast-trio het wel over eens: de mannen met ervaring. "Als ik een paar coureurs noem... Hamilton, Bottas, Alonso, Hulkenberg, Verstappen... Die zullen direct hard gaan toch? Ze hebben een dijk aan ervaring in de F1", zegt Mosterdijk.
"Ja", antwoorden Coronel en Dimmers. "Ze gaan veel rondes rijden. We gaan veel mensen op de baan zien", zegt Coronel.
"We missen één iemand", vult Dimmers cynisch aan. "Streetfighter Perez!"
"Ja, die gaat winnen! Hij is een straatvechter", zegt Mosterdijk. "En hij is herboren als we Helmut Marko en Christian Horner moeten geloven", lacht Dimmers.
Coronel reageert op het ginnegappende tweetal. "Weet je, ik laat jullie wel even slap ouwehoeren. Dat begrijpen jullie wel. Want wat er nu allemaal gezegd wordt..."
Ook interessant:
Verstappen gaat all in voor GP Las Vegas
Maakt Verstappen zijn eigen geluk daar waar normaal toeval over het winst of verlies bepaalt? We gaan het zien, maar misschien kunnen de heren Tom Coronel, Ruud Dimmers alvast een voorzet geven?
Bij winst van Verstappen of een andere favoriet in China, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Las Vegas 2023 RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!